Липень одеського гумштабу: на відкритому звіті розповіли, що зроблено (фото) «фото»

Липень одеського гумштабу: на відкритому звіті розповіли, що зроблено (фото)

Одеський обласний гумштаб, створений вже 5 місяців тому, сьогодні став невід»ємною та важливою частиною системи допомоги людям на Одещині – причому як місцевим, так і переміщеним особам, цивільним та військовим. Співробітники штабу – а це 139 волонтерів, з яких 81 чоловік та 58 жінок – отримують від донорів гуманітарну допомогу, доставляють на склади, розподіляють між нужденними. Це величезна робота, без якої прифронтовій області у воюючій країні не обійтися.

На сьогоднішньому публічному звіті про роботу гуманітарного штабу при ОВА у липні голови штабу Олексія Чорного побував кореспондент Української Служби Інформації.

Координаційний гуманітарний штаб Одеської області створено при Одеській військово-цивільній адміністрації 1 березня 2022 року, тобто через тиждень після початку. повномасштабної агресії росії. Після цього керівництво гумштаба щомісяця звітує про виконану роботу. Одним и таких, вже четвертим за рахунком, став сьогоднішній звіт – за липень.

Насправді є 4 основні завдання, які виконує штаб. Це збір інформації щодо потреб населення області та внутрішньо переміщених осіб; пошук та залучення донорів гуманітарної допомоги; організація транспортної та складської логістики, розподіл гуманітарної допомоги та контроль за її використанням; також не менш важливою є координація роботи між органами влади, місцевого самоврядування, волонтерськими організаціями та військовими.

Як розповів Олексій Чорний, за липень від партнерів гумштаб отримав 585 палет гуманітарної допомоги (при тому що загалом з початку діяльності організації отримано 4854 палет). З них 286 палет продовольства, 227 палети дитячих, гігієнічних та побутових товарів; 72 палет одягу та інших речей.

При тому від великих зовнішніх донорів протягом місяця отримано 620 т гуманітарних вантажів. У липні гуманітарну допомогу гумштабу надали наступні міжнародні організації, за що Олексій Чорний висловив вдячність:

 • NGO Freunde helfen! KONVOI gGmbH та її керівнику Florian He’ll
 • громадська організація «Round Table Moldova» (Молдова)
 • компанія Dalmors Grup (Молдова)
 • донори із Німеччини: Peter Weiß, Bernd Stäblein, Thomas Führer
 • благодійний фонд «100 відсотків життя. Одеса»
 • «Humanitarian Resources International Foundation» (Netherlands)
 • «Protection Civile (France)»
 • Фармацевтична компанія “Satoria Aneka Industri” (Індонезія)

Також особливо голова гумштабу відзначив роботу посольства України в республіці Молдова за пошук та координацію надання гуманітарної допомоги.

Штаб продовжує співпрацю з агентствами системи ООН. Зокрема Всесвітня продовольча корпорація надала 162 000 кг муки та 122 375 кг. гороха, і поставки продовжуються.

Штаб шукає, координує та надає допомогу від міжнародних організацій постраждалим від ракетних обстрілів російських фашистів.

Станом на 3 серпня на облік як внутрішньо переміщені особи встали 93 575 осіб, в тому числі 29 157 дітей (~31%) та 3 503 осіб з інвалідністю (~3%).

Допомагають тут і військовим, які отримають багато різного, від маскувальних сіток до харчування та ліків. Крім того, у липні було спрямовано:

 • 3 палети гігієнічних засобів до 1 військової частини
 • 21 палета спальних мішків до 5 військових підрозділів
 • Організовано передачу військовим 550 бронежилетів.

Додамо, що Координаційний гуманітарний штаб Одеської області запрошує до співпраці донорів, волонтерів, партнерів, представників бізнесу та громадськості.

Контакти:

gumshtab.org

fb.com/gumshtab.od

t.me/koorshtabodessa

0 (800) 333 127