Люди повертають тварин, яких забрали додому: волонтери про потреби та долю хвостатих з Херсонщини (фото, відео)

Після підриву Каховської ГЕС волонтерам Одеського центру адопції вдалось врятувати з затопленої Херсонщини понад 200 котів та собак. Наразі у притулку залишаються та чекають на сім'ю: двадцять кошенят, одне цуценя та дванадцять дорослих собак.

Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла голова ГО «Закон природи» Яна Тітаренко, повідомляє Українська Служба Інформації.

За словами волонтерки, з дванадцяти собак, які врятували волонтери на Херсонщині, наразі шість проходять лікування в одеських ветклініках. Багато кого з пухнастих вдалося вивезти із зони теракту, поки вода не потрапила до їхнього місця проживання, але були й ті, яких рятували з води – саме в них відстежуються проблеми зі здоров’ям – це вірусні захворювання,  хвороби шкірних покривів та травлення.

Допомогти тваринам з кормами та ліками, або забрати пухнастих у родину з одеського центру адопції можна, звернувшись до волонтерів громадських організацій Animal SOS Odessa та «Закон природи» на сторінці в Facebook  або Instagram.

Умов якихось конкретних у нас немає. У нас є ситуація, коли сім’я з дуже скромним достатком доглядає за твариною і у нас абсолютно немає претензій до утримання тварини. Бувають ситуації інші – коли люди мають можливість, але не мають бажання. Ми рідко відмовляємо людям, на деяких симпатичних тварин був ажіотаж, але далеко не всі мають можливість утримувати собаку, – пояснила Тітаренко.

На жаль, ажіотаж від жалісливості вже пройшов, додає волонтерка, тому наразі спостерігаються випадки, коли люди повертають у притулки тварин, яких вони прихистили на емоціях. Це також дуже стресова ситуація для чотирилапих, які вже відчули, що  таке бути домашніми.

Громадяни України, які не взяли собаку з Херсонщини, у вас є така можливість! Але наголошую, що цей вибір має бути відповідальний і рішення має бути узгоджене з усіма членами родини. Зараз деякі люди повертають тварин і це дуже неприємно для нас, як для волонтерів, – наголосила Яна Тітаренко.

Волонтери закликають до осмислення вибору у прихистку тварин. Адже в тяжкі часи пухнастим як ніколи потрібна допомога та трохи тепла.

Не тільки тим, яких ми взяли, а й тим що залишилися. На то ми і люди ,на то у нас є людяність, – наголосила волонтерка ГО «Одеські кошенята» Юлія Шелханова.

Зазначимо, після підриву Каховської ГЕС з центру адопції на 411-ї батареї одесити забрали по домівках понад 150 врятованих від повені тварин.

Раніше на USIonline.com

На Одещині від атаки рашистів постраждав притулок з тваринами: потрібна допомога (аудіо)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.