Ліцеї, коледжі та обрання предметів: Міносвіти анімувало, як змінюватиметься старша школа (відео)

З 1 вересня 2027 року учні старших класів зможуть обирати профілі навчання та предмети. Вчитимуться вони у ліцеях, які відокремлять від 1-9 класів. Список дисциплін залежатиме від зацікавлень підлітка та його майбутньої професії.

Про зміни вкотре розповіли у Міністерстві освіти, доповнивши текст мультиком.

Загалом зміни зводяться до того, що після 9 класу кожен матиме вибір: вступити до академічного ліцею або професійного коледжу.

Шлях у ліцеї передбачає обрання профілю і підготовку до навчання в університеті. Натомість у коледжі юнаки здобуватимуть спеціальність одночасно із загальною середньою освітою та швидше виходитимуть на ринок праці.

За задумом Міносвіти, ліцейні класи (10–12) мають бути організовані в окремих закладах освіти. Такий формат допоможе ліпше адаптуватися до психологічних та освітніх потреб учнів, вважають у відомстві.

Крім того, щоб старшокласники мали великий вибір предметів, у закладі «на паралелі» має бути багато учнів. Це дасть змогу формувати групи й створювати середовище для спілкування та взаємопідтримки.

Заразом, у Міністерстві не пояснили, в який спосіб вирішуватиметься просторовий фактор для учнів з сільської місцевості, де в їхніх рідних школах залишаться тільки 1-9 класи. Так само як й те, що робити учням з міст, якщо по їхньому району в опорному ліцеї не буде необхідного профілю.

Також незрозумілим залишається, чи встигне відомство підготувати вчителів до переходу до нової системи викладання.

Попри це, у Міносвіти наголосили, що школи з 1–9, 5–9 чи 1–4 класами продовжать роботу.

Раніше на  USIonline.com

В Одесі змінять мережу шкіл: у багатьох не буде старших класів, а чимало ліцеїв стануть гімназіями

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.