Лайфхаки одеситів: що робити, якщо вимкнули світло (відео, фото)

Жити без світла незламні українці не збираються. Попри масові обстріли росіян і вимкнення електроенергії - люди не здаються. Використовують генератори та пальники.

А ось як користуватися їми безпечно, дізнався кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі на Youtube.

Андрій Малецький мешкає у приватному будинку, генератор в нього вже давно. Так що вимкнення світла його не зустріли зненацька. Завдяки пристрою він незалежний від міської мережі.

Генератор дає незалежність від міських електромереж коли планові, або не планові відключення. Це дає комфорт – працює дома котел, підзарядка телефонів, є світло, інтернет. Усе залежить від потужності генератора, якщо потужність більше 3,5 КВ можна навіть увімкнути електродуховку, – розповів Андрій.

Андрій Малецький

Але треба пам’ятати про безпеку, адже помилка може коштувати життя.

У генератора выхлопна система дуже нагріта. Якщо на неї потрапить бензин можливо, що загориться увесь генератор. Це одна із причин пожару. Друга причина – слабка электропроводка. Якщо людина вимкнув, щось потужне можливо, що загориться сама проводка. Просто генератором треба вміти користуватися, – розповів Андрій.

Цікавий пристрій використовує одеситка  Наталія, щоб приготувати їжу. Але з газовим пальником не треба жартувати, є низка правил при його використанні.

Щоб довго газ не виходив треба підпалити відразу. І треба акуратно газ вимкнути. Волосся треба зібрати, щоб вони не загорілися, рукава підкотити і добре вимкнути газовий балон, – розповіла Наталія Колеснік.

Найближчий час на жаль вимкнення електроенергії будуть в Україні і надалі, тож треба бути до цього готовими – запастися пауербанками, свічками, генераторами та іншими корисними пристроями. Але важливо пам’ятати про небезпеку пожарів.