Культурний десант: ініціатива одеського артиста стала потужним проєктом для військових
В рамках цього проєкту багато артистів дають концерти перед захисниками України, іноді у декількох сотнях метрів від лінії бойового зіткнення. Значення «Культурного десанту» важко переоцінити.
Про те, яким важливим став проект, який близько двох років тому ініціював одесит Микола Серга, розповіла «Українська правда».
Влітку 2022 артист почав їздити по фронту та виступати перед військовими з власними піснями та віршами. І водночас шукав професійних музикантів і артистів серед тих, хто вже воює. Таких виявилося достатньо. Але до того він мобілізувався, пройшов курси снайперів. Його командир звернув увагу на те, що концерти перед побратимами та цивільними допомагають підняти бойовий дух та зібрати необхідну допомогу.
Поступово до Миколи приєдналися інші артисти. Першим доєднався Олександр Чемеров – він став музичним продюсером Культурного десанту. Згодом – частиною об’єднання стали такі відомі виконавці як Мойсей Бондаренко, Олександр Ярмак, Євген Галич, Мирослав Кувалдін. Пізніше і інші професійні музиканти.
Гранатометниця з розвідувального батальйону, що пережила п’ять поранень на фронті та втратила око, тепер грає на скрипці перед бійцями одну з увертюр Баха. Хлопці слухають, затамувавши подих. У мирному житті вона одна з найкращих випускниць Національної музичної академії, лауреатка багатьох конкурсів, – описують журналісти виступ скрипальки та диригентки, а нині гранатометниці Ольги Рукавішнікової.
Після перемоги проблеми й задачі у нас не закінчаться. Ветеранам потрібна буде допомога та інтеграція в суспільство, буде багато викликів на деокупованих територіях, ментальна реінтеграція людей, що були в окупації та багато іншого, – вважає Сєрга.
Повна версія матеріалу – тут.
Раніше на USIonline.com —
Відомий артист з Одеси Коля Серга служить в ЗСУ, гастролює на «нулі», та жалкує про кар’єру у росії
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.