КРАІЛ підбиває підсумки минулого року: чи корисною була «гаряча лінія»?
Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей активно продовжує свою діяльність у 2023 році, маючи у планах низку важливих рішень та доволі амбіційні плани щодо об'єму робіт. Усе це у підсумку має покласти до державної скрабнички 1.86 млрд. грн, принаймні саме на такі надходження від діяльності грального бізнесу розраховує держава за підсумками 2023 року. Оптимістичні очікування вже сьогодні підкріплені реальними показниками - лише за перший місяц ігрові заклади та різноманітні онлайн платформи подовжили своїх ліцензії на суму більше ніж 150 млн. грн, тож початок більш ніж впевнений.
Головні питання та географія звернень
До функціонування самої структури КРАІЛ у критиків легалізації азартних розваг в Україні також виникало чимало запитань, тому попри активну діяльність на початку року Комісія також звітує про минулорічні показники. Одним з таких став показник кількості звернень на безкоштовну «гарячу лінію» – організація наочно демонструє зворотній зв’язок зі своїми клієнтами. Найпоширенішим запитом у минулому році серед усіх звернень стали запити, що стосуються роз’яснень з приводу особливостей законодавства, які регулюють азартний бізнес в Україні. Список провайдерів, які забезпечують азартними розвагами, постійно змінюється, а сайт playcazinos.com розповість про найвпливовіших «гравців» на ринку.
Дійсно, ця сфера ще досить молода, а власне законодавство може видозмінюватись та вдосконалюватися. Тим паче, що між придбанням ліцензій для умовного казино можуть статися важливі зміни у його функціонуванні, тож роз’яснення від офіційних осіб було основним завданням.
Другим найпопулярнішим запитом був запит щодо листування КРАІЛ із офіційними представниками та організаторами азартних ігор та лотерей. Тобто відслідковується чітка тенденція взаємодії органу регулювання бізнесу та його учасників на предмет взаємодії та співпраці. А от третю сходинку за популярністю посідає запит щодо звернення осіб з ігровою залежністю або їх рідних. Нагадаємо, що разом з легалізацію грального бізнесу в Україні усі власники ліцензій повинні дотримуватися правил відповідальної гри та надавати підтримку людям, схильним до розвитку залежності.
Щодо гегорафії запитів, то найбільше запитів було зафіксовано з Київської області – трохи менше половини від усієї кількості. Найменше – у Черкаській області, звідти лише 4 дзвінки. Перша п’ятірка областей, які звертались до КРАІЛ за консультацією виглядає так:
- Київська область – 954 запити;
- Львівська – 200;
- Вінницька – 84;
- Харківська – 26;
- Донецька – 25.
Особливо приємно бачити, що у Донецькій області попри таких непростий рік також продовжується життя та функціонує гральний бізнес.
З чим гральний бізнес входить у 2023 рік?
У перший місяць 2023 року КРАІЛ вже демонструє плоди свої роботи. Наприклад, Антон Кучухідзе, голова Ukrainian Gambling Council, вже відзвітував про великі надходження до бюджету від початку року, а сама КРАІЛ продовжує оптимізовувати та налагоджувати власну роботу. У січні на вулицях Києва вже можна зустріти першу соціальну рекламу, присвячену тематиці азартних ігор та залежності, укладено угоду з ДССУ, яка дозволить краще збирати та опрацьовувати статистику, а також набрав чинності Порядок недопуску до азартних ігор гравців, які мають схильність до залежності.
В решті решт є підстави сподіватися, що 2023 рік стане для легальної індустрії азартних ігор не просто стабілізуючим, а й зможе закласти міцну основу для подальшого розвитку та зростання.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.