Концесія: у портах Одеси та Ізмаїла готують нові проекти «фото»

Концесія: у портах Одеси та Ізмаїла готують нові проекти

В Одеському та Ізмаїльському портах готують нові концесійні проекти. Наразі невідомо, яким саме компаніям та які саме потужності планують передати у концесію.

Про це повідомила директор Команди підтримки реформ (RST) Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури Ірина Кошель-Репневська в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За її словами, концесія завжди супроводжується проведенням конкурсу.

Питання лише в інвесторах та їхній зацікавленості у реалізації цих проектів. Це проекти приватної ініціативи, які були розпочаті до війни, і приватні ініціатори зацікавлені у продовженні підготовки навіть у цей час. Я можу озвучити, оскільки це було у публічній площині, один із проєктів – в Одеському порту, інший – в Ізмаїльському, — розповіла Ірина Кошель-Репневська.

У рамках вимог законодавства RST підтримує весь процес підготовки проєктної пропозиції.

Як працює концесія?

Майно, передане концесіонеру у складі об’єкта концесії, залишається у державній власності. Вже після завершення терміну дії концесійного договору передається державі з усіма об’єктами, побудованими або модернізованими інвестором за період його роботи.
Також для ведення концесійної діяльності концесіонеру надають в оренду земельні ділянки за рішеннями ОДА. Ставку орендних платежів також має визначити місцева влада.

Нагадаємо, договір про передачу в концесію майна спеціалізованого морського порту «Ольвія» катарській компанії QTerminals підписали 20 серпня 2020.

Раніше на USIonline.com

На Дунаї запустили фідерні контейнерні перевезення з Констанци до Ізмаїлу (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.