
Компанія з Південної Кореї побудує в Одесі ТЕЦ на паливі з відходів
Корейська компанія Posco International планує в Одесі будівництво теплоелектроцентралі на RDF-паливі. Загальна вартість проєкту - 106 млн доларів.
Про це повідомили у Міністерства розвитку громад і територій України після зустрічі корейських партнерів із представниками одеської влади.
Потужність ТЕЦ становитиме 12 МВт електроенергії та 40 МВт теплової енергії. Термін окупності проєкту оцінюється у 6,5 року. Підприємство працюватиме на Refuse-derived fuel – паливі, що виробляється з відходів.
Українська та корейська сторони вже розпочали підготовку Концептуального документа проєкту (PCP), який, відповідно до процедур, має бути офіційно переданий урядом України, – заявив заступник міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.
Одеса вже виділила земельну ділянку площею 4 га (ред. – може йтися про майданчик між вулицями Вапняна та Хутірська). Крім того, вже визначено відповідальне комунальне підприємство (ред.- “Теплопостачання м. Одеса”). Також, за даними Мінрозвитку, вже підведено необхідні інженерні мережі, зокрема газопровід, а також узгоджено схему теплопостачання з самим міністерством.
Заступник Міністра звернув увагу на важливість розробки та погодження регіонального плану управління відходами Одеської області, зазначивши, що наразі план повинен передбачати створення таких об’єктів у регіоні.
Posco International – одна з найбільших корейських торговельних корпорацій, дочірня компанія POSCO. Корпорація розвиває бізнес у напрямках енергетики, агропромисловості, сталевого виробництва та екології. У доробку має близько 30 побудованих ТЕЦ у різних країнах світу.
Нагадаємо, одеська міська рада понад 10 років не може побудувати сміттєпереробний завод. Востаннє навколо цієї теми стався конфлікт між мерією та ОВА. Нещодавно Одесу виключили зі шведської урядової програми реформування системи управління відходами. Міська влада звинуватила у цьому департамент екології ОВА. Нібито він не підготував відповідні документи.
Як згодом пояснили в обласному Департаменті екології, будівництво сміттєпереробного заводу неможливе, поки немає регіонального плану з управління відходами. Його розробляють з 2023-го, він навіть встиг пройти процедуру екологічної оцінки, але його ще не затвердили.
План передбачає зведення сміттєпереробних заводів в Авангарді, Південному, Арцизі, на територіях Малохівської та Саф’янівської сільських рад, а також у Подільську.
Чиновники ОВА нібито просили надати інформацію щодо території міста, де планують збудувати таке підприємство. Проте представники мерії так її й не надали.
А поки все сміття з Одеси вивозиться на полігон «Дальницькі кар’єри» За даними Центру публічних розслідувань, його досі контролюють люди, наближені до Ігоря Маркова, який у росії відкрито виступає проти України. Партнери “колишнього сміттєвого короля Одеси”, за інформацією журналістів, також контролюють й вивезення відходів. За це дотична до Маркова компанія одержує кошти з міського бюджету.
Річ у тім, що намагання одеської мерії повернути “Дальницькі кар’єри” до власності громади зависли у судах, які тривають вже понад 2 роки.
Побудова сміттєпереробного заводу потребує також створення й сортувальної станції, а також кардинальних змін у підходах викидання побутового сміття містянами. Ані перше, ані друге поки до кола інтересів місцевої влади, очевидно, не входять.
Також залишається незрозумілим, де буде побудована сучасна ТЕЦ. 4 га земельної ділянки, про які йдеться у повідомленні Мінрозвитку, ймовірно, були виділені ще у червні 2024 року КП «Теплопостачання міста Одеси» під будівництво сміттєпереробного заводу. Можливо, обидва підприємства планують побудувати впритул. Йдеться про ділянку між вулицями Вапняна та Хутірська, поблизу одеського цементного заводу.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.