Комітет виборців України оцінив (без)діяльність депутатів Одеської міськради: подробиці «фото»

Комітет виборців України оцінив (без)діяльність депутатів Одеської міськради: подробиці

Діяльність депутатів місцевих рад є важливим показником ефективності роботи органів самоврядування. Одеська міська рада не є винятком. Оцінювання роботи депутатів на третьому році повноважень дає змогу виявити як позитивні досягнення, так і проблемні аспекти в їхній діяльності.

Оцінювання провела Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», кореспондент Української Служби Інформації.

За результатами персонального оцінювання діяльності депутатів Одеської міської ради, лише семеро обранців отримали найвищу оцінку “5”. Це Олександр Авдєєв, Олексій Асауленко, Олег Звягін, Ольга Квасніцька, Вадим Мороховський, Петро Обухов та Світлана Осауленко.

Відмітку “4” отримали вісім депутатів з 59. Переважна більшість, а саме 36 депутатів, отримали незадовільні оцінки в діапазоні від “1” до “3”, а діяльність восьми депутатів оцінена на рівні “0” балів. Важливо відзначити, що минулого року жоден депутат не отримав найвищої оцінки “5”.

Голова Одеської організації Комітету Анатолій Бойко зазначив, що протягом третього року повноважень депутати Одеської міської ради, як і в більшості досліджуваних рад, адаптували свою діяльність під виклики воєнного часу. Значний вплив на рівень відкритості інформації про депутатів мало відновлення роботи “Депутатського порталу”, де тепер можна знайти біографічні відомості та звіти.

Під час «польового» етапу моніторингу приймалень експерти виявили зміни у форматі депутатських прийомів. Більшість депутатів відмовились від чіткого графіку прийомів, запровадивши практику попереднього запису або онлайн-звернення. З 31 депутата, що підтвердили прийом, 21 використовують дві форми взаємодії (офлайн та онлайн), вісім працюють тільки офлайн, а двоє – тільки онлайн.

Окрім позитивних змін, у діяльності депутатів Одеської міської ради протягом третього року повноважень виявлено і негативні тенденції:

  • проблеми з безпекою: як і в більшості прифронтових міст, питання безпеки ускладнюють роботу депутатів;
  • перерва в діяльності: близько 30 депутатів виконують свої обов’язки, з невеликою перервою на початку повномасштабного вторгнення, беручи участь у засіданнях та спілкуючись з виборцями;
  • зниження активності: половина депутатів, які призупинили активну роботу з моменту вторгнення, досі не повернулись до належного виконання обов’язків. Десятеро з них взагалі не з’являлись у раді з лютого 2022 року;
  • проблеми з комунікацією: рівень комунікації з виборцями потребує оновлення. Відновлений “Депутатський портал” не містить контактних відомостей про всіх депутатів, а онлайн-форма запису на прийом є малоефективною. Контактна інформація є актуальною лише у 28 з 34 депутатів на сторінках у Facebook. Лише шестеро з 61 депутатів відповіли на запити щодо надання актуальної інформації через електронну пошту.

Результати оцінювання діяльності депутатів Одеської міської ради свідчать про необхідність подальшого вдосконалення їх роботи, особливо у сфері комунікації з виборцями та забезпечення прозорості. Адаптація до нових умов, спричинених воєнним часом, є важливим кроком, але не менш важливою є стабільна активність та ефективність у виконанні своїх обов’язків.

Раніше на  USIonline.com

У перший рік війни одеські депутати і чиновники виїздили за кордон через систему «Шлях»

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.