Колишні безхатні: на Одещині зняли документальний фільм про безпритульних котів та собак, яким пощастило знайти дім (відео)
Події фільму розповідають про реальні історії людей, які вирішили бути небайдужими до долі безхатніх тварин.
Про це Українській Службі Інформації розповіли автори проєкту «Лапками До Щастя».
Зйомки фільму ініціювала молодь Чорноморської та Овідіопольської громад Одеської області.
Режисерка стрічки – Аліна Рєпко, сценарист – Володимир Сліпець, монтаж – Артем Задорожній.
Декілька місяців знімальна група записувала навчальні відеоролики на тему поводження з безпритульними тваринами та їх догляду. У фільмі можна також знайти інтерв’ю власників собак, які взяли безхатню тварину до себе вдома – вони розповідають про перші моменти зустрічі зі своїми вихованцями.
Кожна історія знайомства унікальна. Мешканка села Малодолинстьке Аліна, власниця великого гарного собаки «Умки», розповіла, що колись її пес був безхатнім. Дорогою до магазину вона побачила маленького білого цуцика та забрала його додому.
Ми вирішили взяти з вулиці, адже вважаємо, що це дуже гарна справа і так повинна робити кожна людина. Закликаємо і вас брати тваринок з вулиці, бо вони потребують вашого захисту та турботи, – зазначила Аліна.
10 років тому Ольга Шилимина створила притулок для безхатніх тварин у селі Великодолінське.
У неї на вихованні зараз знаходяться 110 собак та 15 котів, декілька кіз.
Я дуже люблю тварин, раніше часто намагалася їх рятувати і там в мене з’явилася ідея, щодо створення цілого притулку. З початком війни все більше тварин стали безхатніми. Причини цього були різні, але найчастіше це була безвідповідальність людей та небажання людей робити своїм тваринам стерилізацію, а також від’їзд власників у інші країни через бойові дії, – зауважила Шилимина.
А от кішку Беллу у Чорноморську після операції викинули попередні власники. Голодною на вулиці її знайшла родина Яни та Сергія.
Молоді активісти планують і далі збирати історії про безпритульних тварин та притулки, щоб мотивувати людей до вирішення суспільної проблеми.
Проєкт «Інноваційна група: Лапками до щастя» створений в межах програми UPSHIFT, яку в Одеській області реалізує громадська організація «Потрібні тут», за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.