Кінологи-добровольці: 3 роки плідної праці задля захисту Одеси (фото) «фото»

Кінологи-добровольці: 3 роки плідної праці задля захисту Одеси (фото)

Чотирилапі службовці на сьогодні є невід'ємною частиною роботи одеських рятувальників та правоохоронців. Вони шукають людей та вибухівку, затримують порушників та забезпечують порядок.

Детальніше про діяльність Кінологічної Служби МПКГБ для Української Служби Інформації дізнавалась Олександра Манохіна.

Рано вранці у неділю, поки місто ще спить, один з одеських парків перетворюється на масштабний майданчик для тренувань добровольців-кінологів. Тут песики-початківці разом з власниками проходять курс з послуху, де чотирилапих вчать базовим командам і взаємодії з іншими собаками. Більш просунуті песики вчаться охороняти своїх власників та давати відсіч «хуліганам». Ці навички допоможуть їм під час нічних патрулювань міста. А чотирилапі «профі» тим часом шукають за запахом вибухонебезпечні предмети та захованих у парку людей. Таким чином спецгрупа готується працювати на місцях російських «прильотів», допомагаючи одеським рятувальникам.

Тренування добровольців Кінологічної Служби МПКГБ, січень 2025 року

На початку березня буде вже три роки, як розпочалась діяльність добровольців Кінологічної служби МПКГБ. У 2022 році, коли в організації оголосили так звану мобілізацію, вдалось зібрати більше 150 людей, що зголосились абсолютно безкоштовно працювати задля захисту міста. Це були як власники чотирилапих, так і люди, що не мали собак. Всі разом вони почали тренування, а далі стали цілодобово патрулювати Одесу разом з правоохоронцями.

Кінологи-добровольці, 2022 рік

За цей час діяльність кінологів-добровольців активно розвивалась та масштабувалась. Окрім патрульних, тепер в організації є пошуково-рятувальний підрозділ, що виїжджає працювати на місця російських ударів разом з ДСНС. Також у Кінологічній службі почали готувати собак-поводирів для ветеранів російсько-української війни. Крім того, для військових, дітей та людей з інвалідністю проводять і каністерапію.

У Кінологічній службі зібрались люди абсолютно різних професій. Серед співробітників, зокрема, є ветерани, лікарі, підприємці, програмісти, будівельники, електромеханіки, адвокати, архітектори. Всіх їх обʼєднала любов до чотирилапих та бажання робити свій вклад у захист рідного міста. За три роки більшість з цих людей вже здобули освіту у Національній школі службового собаківництва і стали професійними інструкторами-кінологами. Тепер вони можуть працювати не тільки з власними собаками, а й навчати інших, таким чином монетизуючи свою діяльність.

Серед тих, хто отримав міжнародний диплом кінолога, і Андрій – власник малінуа Лаккі. У повсякденному житті чоловік працює підприємцем та фотографом.

Кінолог-доброволець Андрій та малінуа Лаккі

 

На питання, як доброволець встигає поєднувати основну роботу разом зі службою, Андрій відповідає:

«Вночі та на вихідних ми з Лаккі ходимо у патрулі. А вдень – я на роботі. Спати коли? Після роботи, до вечора».

На сьогодні в організації продовжує діяльність близько 70 добровольців, половина з них – жінки. Більше півсотні кінологів за цей час вступили до лав ЗСУ.

Кінолог-доброволець Євгенія, вівчарки Рекс та Елісон

 

Євгенія разом з Рексом доєднались до патрулювань одними з перших у березні 2022 року. Тепер разом з ними проживає і вівчарка Елісон, її власник пішов служити на фронт. На виїзди жінка бере когось одного, виключення – робота за слідом, тоді їдуть обидва собаки і працюють по черзі, підтверджуючи результати пошуку один одного.

Вівчарки Рекс та Елісон

 

Навички чотирилапих допомагають і у звичайному житті:

Одного разу зателефонувала подруга, у селі хтось порізав теплицю. Ми приїхали, Рекс та Елька по черзі привели нас в один і той же двір, до одного і того ж дядьки. У результаті чоловіка відправили на поліграф і виявилось, що він таки знав, хто це зробив. Чим закінчилося – не знаю, бо пошук собак не є доказом. Але все село тепер знає хто це був, а теплиці різати перестали, – ділиться Євгенія.

Вражаючі результати демонструють і представники менших порід.

Кінолог-доброволець Юлія, французький бульдог Майк

 

Француз Майк разом з власницею Юлією патрулюють нічну Одесу вже півтора роки.

Під час патрулювань люди часто питають, чи можна погладити його або цікавляться, чи кусається він. Кажу, кусається, дуже зла собака *сміється*. Взагалі більшість серйозно сприймають. Було тільки декілька ситуацій, питали «що це таке, мопс?», але коли люди бачать як Майк працює, то вже ставляться з повагою, – розповідає власниця.

Підтверджує успіхи Майка і замісник начальника Кінологічної служби України Сергій Благодарний:

«Унікальний собака. За рахунок будови його носа, здавалося б, він не має цього робити, а він робить неможливі речі: охороняє, шукає, після одного запаху може відразу ж переключитися на інший».

Замісник начальника Кінологічної служби України Сергій Благодарний

 

З маленькими собаками навіть цікавіше. Коли людина йде з великим собакою або спеціальними службовими породами, то оточуючі розуміють, на що вони здатні. А з маленькими – ні. У нас були чихуашки, які позначали предмети за запахом. Усі були шоковані, що вони таке можуть – а можуть, все залежить тільки від тренувань, – додав Сергій.

Кінолог зазначає, навчанню піддаються абсолютно всі собаки, але успіх песиків напряму залежать від їх власників. Саме господар має у першу чергу освоїти навички, аби повноцінно розкрити потенціал свого чотирилапого.

Песики Кінологічної Служби МПКГБ

Окрім занять у парку та на спеціальному майданчику, для службових собак разом з їх власниками організовують тренування і у більш реалістичних локаціях – закинутих будівлях та навіть одеських катакомбах. Там песики відточують свої пошукові навички, аби бути готовими до будь-яких викликів в умовах війни.

Аби продовжувати бути надійною опорою одеських рятувальників та правоохоронців, Кінологічна Служба не припиняє набір добровольців разом з їхніми улюбленцями. На новачків чекатиме навчання від професійних інструкторів, багато нових знань та дружнє комʼюніті, обʼєднане доброю справою.

Щоб дізнатися більше інформації, обирайте найзручніший спосіб комунікації на сайті Служби.

Раніше на  USIonline.com —

Собаки-захисники загону «Антарєс»: як вони шукають людей під завалами після прильотів (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.