Кількість воєнних злочинів від росіян на Одещині зросла – обласна прокуратура «фото»

Кількість воєнних злочинів від росіян на Одещині зросла – обласна прокуратура

Через терор російських загарбників в Одесі та області за 10 місяців війни суттєво були пошкоджені 243 житлових будинки та 34 будівлі знищені повністю. На жаль, 34 мешканці Одещини через обстріли отримали травми несумісні з життям чи були моментально вбиті.

Про це під час брифінгу розповів прокурор Одеської області Сергій Костенко, повідомляє Українська Служба Інформації.

За словами прокурора, з початку повномасштабної війни з лютого по грудень Росія здійснила понад 70 ракетних обстрілів у напрямку цивільної та критичної інфраструктури Одеси та Одеської області. З них 54 – завдані ракетною зброєю повітряного, морського чи наземного базування. Дві атаки були здійснені авіаційним бомбардуванням тактичного рівня, 7 – корабельною артилерією, а також 7 – іранськими дронами.

Всього по об’єктах цивільної та критичної інфраструктури задукоментовано влучання 111 ракет, без урахування тих ракет, які були збити нашими силами протиповітряної оборони, – повідомив Костенко.

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури розслідуються факти загибелі у наслідку обстрілів 32 місцевих жителів, з них двох дітей та поранення 86 дорослих та 13 дітей.

За інформацією прокуратури, через російські обстріли пошкоджено майно майже тисячі мешканців Одеського регіону. Найбільше від ракетних атак постраждали житлові будинки – наразі таких зафіксовано 243 та 34 були повністю знищені.

Знищено дев’ятиповерховий житловий будинок на 106 квартир, іще понад 324 квартири та приватні будинки пошкоджені вибуховою хвилею. Зруйновані та пошкоджені будівлі 32 баз відпочинку в прибережній зоні, що належать приватним підприємствам. Знищено нежитлові складські приміщення 19 приватних підприємств, а також великий ТЦ, в якому зберігало своє майно і здійснювало свою діяльність понад 300 приватних підприємств. Зруйновано понад 80 торгівельних павільйонів у прибережній зоні. Пошкоджені три цивільних судна та іще три судна захоплені військами рф, – зазначив прокурор.

Нагадаємо, суттєвих ушкоджень зазнали підприємства: Міжнародний Аеропорт Одеса, ДП «Одеський НПЗ», приватні нафтогазові підприємства, електростанції, зернові елеватори, мости тощо.

За кожним фактом руйнування після обстрілів проведені слідчі дії, всі злочини будуть доводитися не тільки в судах національної інстанції, але й в міжнародних.

Разом з тим з лютого місяця, 110 впроваджень за фактами зради, колабораціонізму та загрози національної безпеки були направлені до суду.

Раніше на USIonline.com

Війна. День 300: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.