Кіберполіція створила веб-ресурс для компаній, постраждалих від хакерських атак «фото»

Кіберполіція створила веб-ресурс для компаній, постраждалих від хакерських атак

Ключі дають можливість потерпілим компаніям і установам відновити раніше зашифровані дані без виплати грошей шахраям. Для цього кіберполіцейські у співпраці з Європолом створили спеціалізований веб-ресурс.

Про це повідомляє прес-служба кіберполіції.

Наприкінці минулого року правоохоронці викрили транснаціональне злочинне угруповання, учасники якого здійснювали атаки з використанням програмного забезпечення типу Ransomware.

Шахраї здійснювали атаки вірусом-вимагачем, а за відновлення доступу до зашифрованих даних вимагали викуп у криптовалюті. Учасники групи отримували контроль над комп’ютерними системами компаній, використовуючи їхні вразливості.

В результаті такої діяльності постраждали більше 1800 осіб та компаній у 71 країні. Загальна сума збитків сягає понад 100 мільйонів доларів США.

За результатами аналізу вилучених носіїв отримано численні приватні ключі від атак програм-вимагачів. Зазначені ключі дають можливість потерпілим компаніям і установам відновити раніше зашифровані дані. Для цього кіберполіцейські у співпраці з Європолом, проєктом «No More Ransom» та компанією «BitDefender» створили спеціалізований вебресурс – www.nomoreransom.org.

Також фахівці радять для захисту від атак програм-вимагачів регулярно здійснювати резервне копіювання даних на будь-які зовнішні накопичувачі. Потрібно переглядати приховані розширення файлів та не відкривати підозрілі електронні листи.

На пристроях необхідно використовувати ліцензійне антивірусне програмне забезпечення, активувати двофакторну аутентифікацію облікових записів та використовувати складні паролі.

Раніше на USIonline.com

 

В Доброславі судили матір двох дітей, яка продавала неіснуючий одяг 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.