Хто за що, а ми за Незалежність. В Україні вітають живого класика (фото) «фото»

Хто за що, а ми за Незалежність. В Україні вітають живого класика (фото)

Сьогодні Ліні Костенко, українській поетесі, письменниці, дисидентці, лауреату Шевченківської та багатьох інших премії, виконується 93 роки.

Про це повідомляє Українська Служба Інформації.

У неділю, 19 березня, у соцмережах вітають з днем народження живого класика української культури Ліну Костенко, творчість якої визнана не тільки в України, але й інших країнах. Вона ще у 1967 році була номінована на Нобелівську премію з літератури разом з Павлом Тичиною та Іваном Драчем. А у 2022 вона отримала найвищу нагороду Франції, Орден Почесного легіону.

У цей день шанувальники таланту Ліні Василівні постять її кращі вірші, на багато з яких вже складено пісні – «Крила», «Спини мене», «Вечірнє сонце»… Не забув про видатну поетесу і президент Володимир Зеленський, – він нагадав таки рядки, створені нею:

Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те.

Іноді гіркі, але влучні слова поетеси описують біль і водночас силу українців. Дякуємо за ваш внесок в українську культуру і за незламну шляхетність! — наголосив президент України.

Також він оприлюднив чергову серію знімків, зроблених в Україні: люди на них воюють, святкують, дякують військовим; просто живуть, наближючи нашу перемогу.

Фото: Kostiantyn Liberov and Vlada Liberova for Azov One, Peter Batanov, Emiliano Urbano, Reuters, Roman Pilipey for Getty Images, Vlad Volodin, Emiliano Urbano for The Economist, Stephan Goss

Раніше на USIonline.com

Сьогодні День добровольця: Україна вдячна кожному і кожній (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.