Хронічні хвороби це пряме показання до вакцинації, – лікар «фото»

Хронічні хвороби це пряме показання до вакцинації, – лікар

Тривалий вплив захворювання ослаблює імунітет людини, а органи й системи організму працюють гірше. Тому хронічно хворі люди вразливіші та мають великий ризик підхопити різні інфекції. Одужання у них відбувається повільно, часто виникають серйозні ускладнення. Люди з хронічними хворобами мають більші ризики померти від інфекції. Тому вакцинація для таких людей - це пряме показання.

Про це Українській Службі Інформації розповіла педіатр медичного центру Papasim Валентина Петромарчук.

Що таке хронічні хвороби?

Це захворюванням, які неможливо вилікувати назавжди. Найпоширенішими хронічними хворобами є серцево-судинні, хронічні респіраторні захворювання і діабет.

Серцево-судинні хвороби

Ця група хвороб ускладнює реакцію імунітету на деякі захворювання. Що збільшує ризики важкого перебігу інфекційних хвороб, а отже – появи серйозних ускладнень. 

Небезпечними для людей із серцево-судинними хворобами є грип, пневмококова інфекція, кашлюк і коронавірус. Ускладнення цих хвороб можуть призводити до розвитку ішемічної хвороби серця, інфарктів, тромбозів. Саме тому людям із хронічними серцевими хворобами треба робити щеплення. 

Цукровий діабет

Цукровий діабет обох типів порушує роботу імунної системи. Тому хворі на діабет уразливіші до інфекцій.  Небезпечними для цих людей є грип, пневмококова інфекція, гепатит В, правець. 

Так, вірус грипу підвищує рівень глюкози в крові, а у людей з гіперглікемією це може призвести до небезпечних станів. Саме тому щеплення від грипу рекомендовано всім діабетикам. 

Пневмококова інфекція небезпечна для діабетиків високими ризиками пневмонії, бактеріємії та менінгіту. Також у хворих на діабет часто є виразки та рани на ногах, через які можна заразитися правцем. Тому діабетикам обов’язково потрібно робити ревакцинацію від правця кожні 10 років. 

Люди з діабетом регулярно проколюють шкіру глюкометрами, інсуліновими ручками тощо, щоб відслідковувати рівень глюкози в крові. Це збільшує ризики зараження гепатитом В. Тому вакцинація проти цієї хвороби – обов’язкова. 

Респіраторні хвороби

Астма або хронічні обструктивні захворювання легень – збільшують ризики госпіталізації та ускладнень внаслідок захворювань, яким можна запобігти за допомогою вакцини. Особливо небезпечними для цих людей є грип, пневмококова інфекція та коронавірус. Ці інфекції призводять до тяжких пневмоній, провокують і посилюють напади астми.  

Правила вакцинації людей з хронічними хворобами

Специфічних правил вакцинації цієї групи людей немає, діють ті ж рекомендації, що і для здорових людей. Зокрема: 

  1. Немає підвищеної температури тіла понад 38 С на момент проведення щеплення. 
  2. Немає загострення хвороби.
  3. У людини не було тяжкої алергічної реакції на попереднє щеплення.
  4. Інші медичні протипоказання відсутні.

Раніше на  USIonline.com

Вакцинація вагітних: 11 запитань лікарю 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.