“Хочу, щоб Україна перемогла”: рятувальник-волонтер з Німеччини працює пожежником в Одесі (фото) «фото»

“Хочу, щоб Україна перемогла”: рятувальник-волонтер з Німеччини працює пожежником в Одесі (фото)

Себастьян Рейш приїхав з Німеччини, щоб рятувати та допомагати. Працює він в одній з пожежних частин міста Одеси, та крім прямих обов'язків споряджає рятувальників новим екіпіруванням.

Кореспонденти Української Служби Інформації побували в гостях в одній із частин пошуково-рятувальної служби та особисто познайомились з небайдужим до України чоловіком.

Себастьян Рейш, звичайний чоловік, який живе неподалік авіабази «Рамштайн» в Німеччині, працював вдома пожежним волонтером. Їх роботою було гасіння лісних пожеж в радіусі 50 км від селища, в якому він проживає.

Мені було дуже сумно бачити по TV, що коїться в Україні. Витрачати кошти на донат – це звісно дуже важливо, але цього, на мій погляд, було недостатньо. Тому я вирішив приїхати в Україну, в Одесу, щоб мій невеликий досвід в гасінні пожеж міг допомогти українцям, – ділиться Себастьян.

До того ж чоловік використовує старі зв’язки з волонтерським центром, в якому працював, для того, щоб забезпечувати українських рятівників новим спорядженням.

Коли я сюди приїхав вперше, – побачив, що каски, які використовують рятівники, вже старі та можуть бути небезпечними. Тому я скористався старими зв’язками в волонтерському центрі, в якому працював, щоб закупати нове спорядження та забезпечувати їм пожежників, – каже волонтер.

Себастьян забезпечує рятівників касками, рукавичками, протипожежними костюмами тощо. На це витратив свої заощадження, а згодом залучив друзів та представників бізнесу в Німеччині, які, між тим, дуже зацікавленні в перемозі Україні.

Після приїзду першої партії захисних шоломів я налагодив комунікацію з керівництвом, запропонував свою допомогу. Зараз закуповую і приводжу все що можу. Взагалі, я вже доставив багато чого, але з останнього – це 100 пар захисних відмінних рукавичок. До того ж хочу запевнити, що я дуже пильно контролюю, куди і кому це все йде, і хочу запевнити, що кожна пара рукавичок, кожний протипожежний костюм, кожна каска – доходять до кожного рятувальника, – цитує чоловіка кореспондент.

Себастьяна швидко прийняли в колективі. Він каже, що українці – дуже дружні і доброзичливі, що працюємо як одна команда.

Познайомились з ним в травні минулого року. Спрацювались дуже швидко. Перший виїзд – в області загорілась трава і дім. Видно, що він розуміється на пожежній справі. Дуже нам допомагає. Більше б таких закордонних колег.
На тяжкі виїзди, на кшталт ракетних прильотів, з собою його не беремо через високий ризик повторних прильотів та з урахуванням його громадянства іншої держави, а також з урахуванням безпеки, – розказав начальник 7 Державної пошукової рятувальної частини, підполковник служби цивільного захисту Володимир Крижановський.

Себастьян, що полюбляєш із нових для тебе страв? – запитує кореспондент УСІ.

– Борщ, пельмені, сало, олів’є.

– Є мрія?

– Хочу, щоб скінчилась війна. Хочу, щоб Україна перемогла. А після перемоги хочу організувати величезну вечірку.

Раніше на USIonline.com

Волонтери з Донеччини планують повертатися додому: потрібна допомога одеситів (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.