Хасиди прибули в Умань відсвяткувати Новий рік та підтримати Україну (фото) «фото»

Хасиди прибули в Умань відсвяткувати Новий рік та підтримати Україну (фото)

До міста на святкування єврейського Нового року прибули вже понад 23 тисяч хасидів. Цьогоріч обійшлось без російських паломників.

В Умані на традиційному місці зборів побувала і кореспондент Української Служби Інформації Ніна Ляшонок.

На єврейському кладовищі в Умані на могилі цадика Нахмана кожен рік традиційно для святкування юдейського нового року Рош ха-Шан збираються хасиди з усього світу. За даними «Об’єднаної єврейської громади України», лише станом на ранок 25 вересня сюди прибули понад 23 тисяч паломників.

Цьогоріч вони підготували плакати та скандували у бік українців «Віва Україна!». За словами юдеїв, у своїх молитвах вони будуть згадувати нашу країну та просити у Бога закінченні війни та миру.

Як повідомляє кореспондент УСІ, в 2022 році на період хасидського паломництва в Умані з 19 по 30 вересня ввели низку обмежень та заборонили продаж алкоголю, заборонили також пішохідний і транспортний рух під час комендантської години.

На під’їзді в місто діють п’ять блокпостів, де перевіряють транспортні засоби і документи.

Нагадаємо, до війни в Умань приїздили до 40 тисяч хасидів. У цьому році, під час воєнного стану, СБУ та поліція рекомендували паломникам утриматися від виїзду до України. На думку правоохоронців росія може скористатися великою скупченістю людей та влаштувати провокації з обстрілами, щоб дестабілізувати міжнародні відносини.

Святкування Ро-ха-Шана відбуватиметься з 25 до 27 вересня.

Раніше на  USIonline.com

Війна. День 214: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.