«Кафе «Незабутні»: в Одесі провели перший практикум з арт-терапії для людей з деменцією (фото, аудіо)
Фонд «Незабутні», що спеціалізується на підтримці людей з деменцією, провів свій перший практикум в Одесі для родин, які піклуються про членів сім'ї з втратою пам'яті. До цього подібні заходи проводилися у Києві, Полтавіі та у Львові. Зустріч з волонтерами та психологами стала важливою подією для людей, які стикаються з деменцією, а також для їх близьких та доглядальників.
Ірина Зборовська, заступниця директорки фонду та менеджерка проєкту «Кафе незабутні», розповіла кореспонденту Української Служби Інформації про мету та формат заходу.
Сьогодні ми вперше в Одесі проводимо наш традиційний захід, що є важливим кроком у нашій діяльності. Ми проводимо такі заходи кожні два місяці в Києві, Львові, Полтаві та тепер в Одесі, — зазначила Зборовська.
Ірина Зборовська
Під час заходу, який проходив в атмосфері тепла й підтримки, зібралися близько 30 гостей – для кожного з них був призначений волонтер. Це дозволило створити комфортне середовище для спілкування і взаємодії.
З одного боку, ці заходи служать для того, щоб люди могли знайомитися між собою та підтримувати один одного, — пояснює Зборовська.
Вона наголошує, що деменція часто стигматизується, і люди, які мають цей діагноз або доглядають за такими людьми, можуть відчувати себе ізольованими.
Особливу цінність цієї ініціативи пані Зборовська бачить у можливості соціалізації.
Ці заходи дають людям з деменцією шанс відчути себе значимими і важливими, а родичам — отримати підтримку і поради, — говорить вона. Присутність людей, які мають схожі проблеми, допомагає зменшити почуття сорому і ізоляції.
Деменція — це не тільки складна медична проблема, але й соціальна. За словами Зборовської, через соціалізацію і регулярні зустрічі можна відтермінувати погіршення симптомів і покращити якість життя людей з деменцією.
Ми хочемо, щоб люди могли відчувати себе частиною суспільства, а не бути відокремленими від нього, — додає вона.
Під час зустрічі присутні познайомилися, чаювали, грали у настільні ігри на зміцнення пам’яті та уваги, а також мали змогу пройти арттерапію тощо.
За словами За словами засновника проєкту «Добрий Куль» та власника кав’ярні «Salute!» Яна Кагана, зустріч дала можливість усім гостям заходу відчути підтримку, нагадати собі, хто вони є та що їм подобається, створити нові враження та пережити позитивні емоції.
Пам’ять – відмінна властивість людини, особливо пам’ять про тих, завдяки кому ми сьогодні тут. Особисто дня мене дуже важливо зберегти пам’ять про померлих предків і подбати про людей головного віку, які з нами. Тим більше тих, хто стикається з такими труднощами.
Команда фонду «Незабутні» робить чудову справу і я радий, що ми сьогодні могли запросити її до нас у гості, – зазначив Ян Каган.
Статистика показує, що в Україні офіційно зареєстровано близько 70 тисяч людей з деменцією, але ця цифра, за словами Зборовської, значно занижена. Багато людей не звертаються за допомогою через страх або невпевненість.
Діагностувати деменцію нелегко, і часто її діагностують лише на пізніх стадіях, коли вже розвиваються інші захворювання, — пояснює вона.
Зборовська також наголошує, що важливо не боятися звертатися до медичних фахівців і організацій, таких як їх фонд.
Якщо ви помічаєте зміни в поведінці, такі як забуття знайомих місць або предметів, варто звернутися до лікаря. Швидке встановлення діагнозу та підтримка можуть допомогти полегшити симптоми, — підсумовує вона.
Фонд «Незабутні» надає також інформаційну підтримку на своєму сайті – на платформі родичі й доглядальники зможуть знайти необхідні поради щодо подальших кроків.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.