Кадрові ротації: в Україні призначили трьох міністрів «фото»

Кадрові ротації: в Україні призначили трьох міністрів

Новим міністром освіти України став вчитель та український захисник Оксен Лісовий; міністром цифрової трансформації знову став ініціатор сервісу Дія Михайло Федоров, також його назначили віцепрем»єр-міністром; міністром з питань стратегічних галузей промисловості назначили екс-голову «Укрзалізниці» Олександра Камишіна.

На засіданні 20 березня Верховна Рада відправила у відставку 3 міністрів – міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, міністра з питань стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна та міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. При цьому було відразу зазначено, що Федорова поновлять на посаді і він опікуватиметься ще низкою напрямів, окрім діджиталізації. Тепер, після голосування, яке відбулось сьогодні, він – віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації України.

За 50-річного Оксена Лісового сьогодня віддала голоси конституційна більшість депутатів – 313.
Про нього відомо: народився на Київщині, вчитель, волонтер, доброволець та філософ. Згодом став директором Малої академії наук України, курував відкриття музею науки, одного з найцікавіших в Україні. Оксен Лісовий пішов добровольцем на фронт у складі 95-ї десантно-штурмової бригади. Водночас продовжував дистанційно керувати МАН. З початку війни 95-та бригада була на сході в районі Слов’янськ-Краматорськ-Дружківка. Брав участь у боях, що велись навколо Довгенького, Долини, Краснопілля, в лісах Святогірського заповідника. Є амбосодором міжнародної волонтерської організації.

Олександр Камишін відомий тим, що очолював «Укрзализницю» Проте 27 лютого він повідомив, що йде у відставку та очолить офіс з євроінтеграції української залізниці. Він став виконувачем обов’язків керівника компанії із серпня 2021 року, з квітня 2022-го він офіційно очолив цю посаду.

Михайло Федоров у минулому — український підприємець, який нині займається державною діяльністю. З 29 серпня 2019 року він є віцепрем’єром, міністром цифрової трансформації України в уряді. Саме він є ініціатором електронного сервісу державних послуг Дія. До того ж він наймолодший міністр в історії української політики, йому всього 32 роки.

Раніше на USIonline.com

В Одесі призначили відповідального за міську власність

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.