Я вірю в перемогу: як благодійний фонд допомагає Україні боротися «фото»

Я вірю в перемогу: як благодійний фонд допомагає Україні боротися

У цей складний час мільйони людей об»єдналися заради допомоги Україні. Війна згуртувала волонтерів та змусила численні благодійні фонди переорієнтувати призначення допомоги. Одеські благодійні фонди – не виняток.

Сьогодні ми поговорили з Людмилою Семенівною Мороховською, головою одеського благодійного фонду «Милосердя Віктор».

Людмила Семенівно, скажіть будь ласка, чим займається ваш фонд?

З 2005 року, а фонд було засновано у серпні 2005 року і названо так на честь засновника інтелектуальних ігор в Одесі, беззмінного капітана команди «Що? Де? Коли? – Віктора Мороховського, ми робили дуже багато, щоб допомагати людям. Тоді наша задача була не тільки допомагати хворим дітям, а й допомагати лікарням – як з обладнанням, так і з фінасуванням (наприклад, ми зробили ремонт дитячого відділення у 2-ї лікарні). Звичайно ж, це не весь лист напрямів нашої допомоги, більш детально можна ознайомитись за посиланням.

Коли в країні були епідемії коронавірусу, ми дуже допомагали лікарням – забезпечували їх апаратами ШВЛ, концентраторами, ліками, захисними костюмами, масками тощо. Величезну роботу було проведено.

А як збираються кошти, як відбувається фандрайзинг? Адже благодійному фонду надзвичай важливо мати як постійних, так і невеликих «донорів»

Звичайно ж, ми розуміємо важливість цього процесу, тому діємо в кількох напрямках. Наприклад, в Одесі в мережі магазинів «Сільпо» Та «Копійка» (за що ми їм дуже вдячні) стоять наші скарбнички, щоб всі бажаючи могли пожертвувати гроші. Зазвичай поряд зі скарбничками знаходиться пояснювальний плакат, де ми звітуємо о том, що вже зробили та на що ми зараз збираємо гроші.

Також, нагадаю, що одним з співзасновників фонду є відомий одеський бізнесмен та меценат Вадим Мороховський. Завдяки його допомозі та допомозі його друзів, партнерів по бізнесу ми також залучаємо значні кошти. Адже Вадима Мороховського в Одесі знають всі, його слову довіряють, тому розуміють – гроші буде витрачено за призначенням.

Ну і головне наше питання – як зараз «Милосердя Віктор» допомагає Україні?

Для нас це вже не вперше, адже в нас вже є такий досвід – під час активних бойових дій на Донбасі ми переорієнтувались на допомогу військовому шпиталю, купували обладнання, ліки. На жаль, зараз для країни настали знову важкі часи. Ми це розуміємо, тому ми активно допомагаємо нашим захисникам та співвітчизникам під час війни. Продукти для нашої теороборони, одяг для військових, закупівля бронежилетів – ви можете самі подивится, що ми робимо.

                              Дрон для військових

Ми щиро вдячні за підтримку та плідну співпрацю ЦЕНТРУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У ТАЛЛІНІ. За короткий період Центр надав вагому підтримку для українських військових та мирних жителів, які постраждали від військової агресії росії. Хочу подякувати за надану матеріальну допомогу, за яку ми змогли закупити та передати одеським лікарням медичне обладнання. Зокрема – це перший в Україні пристрій по загоєнню ран, який ефективно допомагає вилікуватись нашим захисникам. Я також хочу подякувати всім небайдужим людям, які зараз фінансують фонд – знайте, навіть невелика пожертва складає океан нашої перемоги.

Я дуже чекаю, що весь цей жах закінчиться й ми знову зможемо займатися своїми звичайними справами – допомагати дітлахам, багатодітним родинам, робити для них свята, розвивати мистецтво та культуру. Але ж зараз ми зосереджені на інших задачах, і це зрозуміло.

В ці важкі часи кожен має робити все, що можливе та й трошки – що неможливе. Тільки так, тільки разом ми переможемо. Я вірю в перемогу, та знаю, що чекати залишилося недовго.

Слава Україні

Ранее на USIonline.comЛекарства, вещи и продукты: одесские волонтеры продолжают снабжать нуждающихся необходимым.

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.