Юний шахіст з Одеси став подвійним чемпіоном Європи (фото) «фото»

Юний шахіст з Одеси став подвійним чемпіоном Європи (фото)

23 липня у Греції (Салоніки) завершився чемпіонат Європи серед юнаків та дівчат у різних вікових категоріях з швидких шахів та бліцу.

Одесит Максим Кріштофор у своїй віковій категорії 8 років став подвійним чемпіоном Європи, повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Мати чемпіона Ірина розповідає, що до Греції на турнір вони добиралися з Англії, де перебувають з початку повномасштабної війни. Головним конкурентом нашого гравця був саме британець, який йшов рейтингом у стартовому аркуші під №1.

З Максимом вони вже зустрічалися на турнірі в Англії, тоді одесит також переміг. У цьому чемпіонаті Кріштофор виграв у нього в трьох партіях – дві в бліц і одну в рапід. Через переліт та різку зміну клімату Максим не спав у ніч перед відльотом, і як розповідає його мама, за півгодини до початку чемпіонату хлопчик міг лише лежати на дивані.

Як він зібрався і виграв через неможливість швидко акліматизуватися – невідомо,– розповідає Ірина.

У перший день шахового турніру, 19 липня, Максим виграв 18 із 18 партій, ставши чемпіоном по бліцу. У бліці в кожного шахіста є 3 хвилини на хід і 2 секунди додається на кожному ходу. 20-21 липня, здолавши суперників у 8 із 9 партій, юний одесит став чемпіоном з рапіду. Єдину партію програв у часі, перебуваючи у виграшній позиції. У рапіді гравцям дається 15 хвилин на роздуми плюс 10 секунд додається з кожним перебігом.

Тренери переможця – гросмейстери Назар Фірман та Світлана Чередниченко. У шахи Максим грає з 3 років та 10 місяців. З 4 років бере участь у турнірах. Перший дорослий розряд виконав у 6,5 років. Загалом українська збірна на цьому чемпіонаті здобула 10 нагород.

Раніше на  USIonline.com

Ни одного поражения: украинцы с триумфом выступили на чемпионате Европы по шахматам (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.