Історики за допомогою ЄС створили сайт «Місця скорботи Одеси» з мапою – про всі місця поховань у місті «фото»

Історики за допомогою ЄС створили сайт «Місця скорботи Одеси» з мапою – про всі місця поховань у місті

Автори змогли встановити і описати місця 78 об'єктів – це діючи кладовища, знищені некрополі, поодинокі поховання в межах міста, військові братські могили, місця Голокосту, місця терору і т.п. На сьогодні це найбільший подібний каталог в Одесі, його створювали 4 роки.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з посиланням на краєзнавця, історика, екскурсовода та волонтера Олександра Бабіча.

Робота над цифровим каталогом некрополів та поодиноких поховань «Місця скорботи Одеси» продовжувалася останніх чотири роки та була виконана ГО «Суспільство та історична спадщина» а останій рік є однією з частин проєкту «Підтримка реалізації Стратегії культурного розвитку Одеси», зазначив він. Цей загальний проєкт координує ГО «Піксельовані Реальності» у партнерстві з Департаментом культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради, фінансується ЄС в рамках проєкту EU4Culture.

Ми можемо про це гучно заявити: ми завершили роботу над нашим проектом «Місця скорботи Одеси»!!! Дякую моїм колегам, хто допомогав. В першу чергу Andrew Krantov, Анна Куприй, Руслан Шеремета и Сурилов Александр. Тим хто допомогав технічно – Бабич Антон і Stanislav Tetera, – зазначив Олександр Бабіч.

Він додав, що ця робота буде продовжена, бо нові місця знаходяться інколи абсолютно випадково.

Краєзнавець також запросив звертатися усіх, у кого є місця про поховання в Одесі та висловив сподівання, що робота сподобається та буде важливою для істориків-краєзнавців і просто одеситів.

Цікаво, що автори зібрали цінну інформацію про те чи інще місце поховань – спираючись на історичні, літературні, мемуарні джерела. У цьому можна переконатися наприклад зі статті про місце розташування більшовистської ЧК на Катерининській площі, у самому центрі Одеси. За консервативними оцінками червоні вбили там 1300 людей.

Цей проєкт про пам’ять. Пам’ять міста, його землі та його людей. Пам’ять про тих, хто жив на цій землі, зводив будинки, купався в морі, складав пісні, народжував дітей, заробляв гроші, їздив на трамваї, ходив Бульваром, писав книги, воював, гинув… Він про всіх, хто колись тут був, а потім ліг у цю землю, – йдеться на сайті проєкту.

Також зазначається, що цей проєкт є можливістю позначити місця поховань, захистити їх від забуття та осквернення, а також є способом зберегти історію Одеси. Причому автори проєкту не ділять мертвих на «наших» і «не наших».

І тим, хто колись прийшов сюди з миром, і тим, кого наводили сюди численні війни, ми віддамо належне, оскільки після смерті їх прийняла наша земля, – йдеться на сайті «Місця скорботи Одеси».

Додамо, що зараз на сайті містяться розділи про поховання які збереглися та є знищеними, місця терору, місця Голокосту, військові та навіть поодинокі поховання. Є мапи, фото, історичні малюнки, та текстові описи поховань. Безумовно, зроблена величезна і дуже важлива робота для збережання історичної пам’яті Одети та одеситів.

Раніше на USIonline.com

Якби не проукраїнські одесити, тут вже була б «ОНР»: польський дослідник Борис Тинка написав книгу про 2 травня

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.