Історичне рішення: Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна «фото»

Історичне рішення: Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна

Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду 17 березня видала ордери на арешт президента Росії Владіміра Путіна та Марії Олексіївни Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини, у зв'язку із ситуацією в Україні.

Про це йдеться в пресрелізі МКС, на який посилається ВВС.

У п’ятницю, 17 березня 2023 року Палата досудового провадження II видала ордери на арешт президента РФ Путіна та Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ у справах дитини.

Їх підозрюють у скоєнні воєнного злочину – незаконної депортації, переміщенні дітей із окупованих районів України до Російської Федерації, що відбувалось щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Палата досудового провадження ІІ на підставі клопотань Прокуратури від 22 лютого 2023 року постановила, що існують достатні підстави вважати, що кожен підозрюваний несе відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення та незаконного переміщення населення з окупованих районів України до Російської Федерації, що завдало шкоди українським дітям, – йдеться в повідомленні.

Палата зазначає, що вважає ордери на арешт таємними “з метою захисту потерпілих і свідків, а також з метою забезпечення розслідування”.

Це (ордер на арешт, – ред.) означає, що за межами Росії Путін має бути заарештований і передано до суду. А світові лідери тричі подумають перед тим, як подавати йому руку або сідати з ним за стіл переговорів. Це історичне рішення для України та всієї системи міжнародного права, – пояснив генпрокурор України Андрій Костін на екстреному брифінгу.

123 країни (відмічені зеленим кольором) ратифікували “Римський статут” – усі вони повинні заарештувати та передати путіна до суду. Інфографіка – «Слово і діло»

Раніше на USIonline.com

Війна. День 387: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.