
Історична подія: Україна почала продавати біогаз до Європи
Перша експортна партія біометану відправлена до країн Європейського союзу.
Відповідне оформлення здійснила Енергетична митниця Держмитслужби, повідомили у відомстві.
У митній службі назвали експорт «історичною подією для української енергетики».
Законодавство, яке зробило можливим продаж біогазу за кордон, розроблялося протягом двох років. У цьому брали участь народні депутати України, представники Мінфіну і Державної митної служби, оператори газотранспортної системи та газосховищ, експертне середовище, громадянське суспільство та виробники палива.
У митній службі додали, що трубопровідний експорт біометану відкриває нові перспективи для стабільного постачання екологічно чистого газу до Європи. Україна має величезний потенціал для виробництва біометану та може бути важливим постачальником зеленої енергії на європейському ринку.
Заразом у Держмитниці не повідомили, яка саме компанія експортує біометан. Не зазначили цієї інформації й в Міненерго, зауваживши лише, що обсяг першої поставки в ЄС становив 67 тис. кубометрів.
За даними ЗМІ, першу партію переправляє агрохолдинг Vitagro, що має завод у Хмельницькій області.
Наразі, окрім Vitargo, біометан виробляють компанія «Галс Агро» з Чернігівської області та підприємство МХП «Оріль-Лідер» з Дніпровщини.
На кінець січня цього року виробники накопичили у сховищах 1,5 млн куб м. біометану.
Українські виробники можуть експортувати біометан до країн ЄС через українську газотранспортну систему, приєднуючи біометанові установки як до газотранспортної, так і до газорозподільної мереж. Тарифи приєднання і транспортування для виробників зеленого палива є аналогічними до умов для видобувників природного газу.
Меморандум про стратегічне партнерство України та ЄС у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів було підписано у лютому 2023 року.
Біометан — екологічний газ, який отримують шляхом очищення біогазу, який, своєю чергою, виробляється з відходів харчової промисловості та тваринництва.
Раніше на USIonline.com —
На Одещині планують будівництво заводів з переробки побутового сміття (відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.