Існує небезпека: медики розповіли про ризики виникнення холери в Одесі та області «фото»

Існує небезпека: медики розповіли про ризики виникнення холери в Одесі та області

За час повномасштабної війни в Одесі та області не було виявлено жодного випадку холери. За словами лікарів та фахівців-дослідників, нині спалах цього інфекційного захворювання в регіоні не прогнозують. Але в умовах воєнного стану не виключають завезення на територію області збудників будь-яких інфекційних хвороб.

Про це повідомили в Одеському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Влітку минулого року, у період, у який медики проводили посилений епідеміологічний нагляд за холерою, в області було обстежено 3 905 осіб із гострою кишковою інфекцією та проведено 2 027 досліджень проб з навколишнього середовища. За цей та попередні періоди досліджень лікарі не зареєстрували жодного випадку холери в регіоні, крім того, жодного випадку холери на території країни поки теж не зареєстровано.

Зазначимо, холера є гострим кишковим захворюванням, що передається через воду, їжу та побутовий контакт із хворими. За зовнішніми ознаками відрізнити її від звичайної діареї неможливо, тому кожен, хто має підозру, проходить ізоляцію у спеціальних знезаражувальних боксах, втім підхопити її в сьогоднішніх умовах складно.

Водночас в умовах воєнного стану медики не виключають завезення на територію області збудників будь-яких інфекційних хвороб. Тому щоденно лікарі Одещини перевіряють не лише якість води, а й усіх людей, які приїздять з інших регіонів, де є підвищений ризик захворювання на холеру через бойові дії. Зокрема медики проводять тренувальні навчання з реагування на холеру. Один з таких заходів провели в Чорноморську за участю одеських медиків та заздалегідь підготовленим сценарієм, який імітував реальний випадок виявлення захворювання.

Згідно з легендою, Моряк Р., мешканець Чорноморська, прибув до порту на теплоході. За два дні він звернувся за медичною допомогою до сімейного лікаря зі скаргами на загальну слабкість, головний біль, дискомфорт та вирування в животі, діарею до 5-6 разів на добу та однократне блювання. Симптоми у хворого з’явилися вночі після повернення.

Сімейний лікар організував прийом хворого в окремому спеціально облаштованому кабінеті, призначеному для прийому пацієнтів з ознаками інфекційних захворювань. Кабінет має окремий вхід, що дозволяє уникнути контакту з іншими пацієнтами. Хворому провели швидкий тест на холеру та відібрали проби для мікробіологічних і ПЛР-досліджень в лабораторії особливо небезпечних інфекцій (ОНІ). Після обробки кабінету та речей пацієнта проведено дезінфекцію. Моряка було доставлено до інфекційного відділення КНП «Чорноморська лікарня» бригадою екстреної медичної допомоги підстанції №8, – йдеться у повідомленні.

Наступним етапом навчань стала дезінфекція судна, на якому хворий прибув до Чорноморська, а також його житлового приміщення, особистого автомобіля та автомобіля швидкої допомоги. Епідеміологічна бригада провела медичний огляд екіпажу судна, відбір біоматеріалу для лабораторних досліджень на холеру та комплекс протиепідемічних заходів на судні. теплохід був перешвартований на карантинний причал та піддано поточній та заключній дезінфекції. Під час навчань фахівці продемонстрували поетапність надання медичної допомоги хворому з підозрою на холеру та подальші кроки для запобігання розповсюдженню захворювання.

Зазначимо, останній спалах холери в Одесі був в 1972 році, з того моменту спалахів цього захворювання не фіксували.

Лікарі зазначили: щоб запобігати небезпечному захворюванню, в Україні медики безперервно протягом року проводять епідеміологічний нагляд за холерою. Інфекція може активніше проявлятися в теплі періоди року. Тому с початком червня та до кінця вересня в країні, особливо в регіонах, які знаходяться безпосередній близькості від лінії фронту та поруч із морем, вода якого була забруднена після підриву Каховської дамби, розпочнуть посилений епідемічний сезон спостереження. Кожен випадок гострої кишкової інфекції з тяжким перебігом підлягатимемо окремому лабораторному дослідженню.

З 1 червня в Україні особливо важкі або складні випадки гострих кишкових інфекцій будуть додатково тестуватися на наявність холери. Центри контролю та профілактики хвороб реалізують комплексні плани реагування та діагностики підозр, працюють оперативні протиепідемічні та дезінфекційні бригади. Медзаклади для госпіталізації пацієнтів з підозрою на холеру мають незнижувальний запас лікарських засобівантибіотиків, регідратаційних розчинів, дезінфектантів, – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Раніше на USIonline.com

В Одесі зросла захворюваність на гострі кишкові інфекції: 66 хворих за тиждень

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.