Інтерв’ю з українським активістом у Відні: про боротьбу та єдність в Європі (фото)
Інсталяція посеред Відня. На ній – фотолабіринт, проходячи через який, бачиш найстрашніші кадри війни. У такий спосіб українці в Європі продовжують боротися за свою країну та нагадують європейцям, що війна триває. Організатор акції - засновник платформи «Нова хвиля» Дмитро Славов. Він розповів кореспонденту УСІ.online про роль української діаспори в Австрії, боротьбу з російською пропагандою та організацію масштабних акцій підтримки України.
В інтерв’ю Українській Службі Інформації Дмитро Славов підкреслив, що навіть у найскладніші часи українці в Європі не мовчать, а борються за правду. Читайте в матеріалі про те, як творчість, політичні кампанії та громадська активність формують нове уявлення про Україну у світі.
Про платформу «Нова хвиля» та її місію
Платформа «Нова хвиля» – це місце, де ми, українці, збираємося для підтримки нашої країни, об’єднання діаспори та донесення правди про Україну. На нашій сторінці у Facebook відображені всі події, які відбуваються у Відні та в Європі загалом: виставки, акції, демонстрації, футбольні матчі, мистецькі заходи – все, що пов’язано з Україною. Наша мета – бути голосом України в Європі, щоб світ не забував, що боротьба триває.
Я переїхав до Австрії в 1994 році. Це був важкий період. У 90-х, після розпаду Радянського Союзу, росія почала робити свої перші спроби дестабілізувати Україну. Вони хотіли захопити Крим ще тоді, але в них не вийшло. Натомість вони сфальсифікували вибори і поставили Кучму. Його головним завданням стало виконання російських інтересів – позбавити Україну ядерної зброї, створити залежну систему влади. Я приїхав до Відня з думкою, що ці проблеми в Україні можна швидко вирішити, але система виявилася настільки міцною, що вона просто знищувала всі паростки справжньої демократії.
Однією з перших масштабних акцій, до якої ми долучилися, була демонстрація за безвізовий режим для України. Це був 2004 рік. Ми збиралися на центральній площі Відня, навіть тоді, коли всі казали, що це неможливо. Але, як показав час, усе можливо.
Ми також брали участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності, організовували акції підтримки в Європі. І тепер, під час повномасштабної війни, ми продовжуємо боротися на інформаційному фронті.
Боротьба з російською пропагандою в Європі
Пропаганда – це одна з найпотужнішої зброї росії, і ми це добре розуміємо. Наприклад, на вулицях Відня з’являлися наклейки та постери, які просували російські наративи – заклики до «миру» через зображення прапорів України та росії у вигляді пазла. Ми зібрали сотні людей, щоб висловити протест, і домоглися того, щоб ці матеріали зникли.
Інший приклад – наклейки, які намагалися показати війну в Україні як частину «громадянського конфлікту». Поліція та громадськість підтримали нас, і ми зупинили цю кампанію. Ми також організовуємо демонстрації біля консульств, парламентів і навіть концертних залів, якщо там планують виступати прокремлівські артисти. Пропаганді немає місця в Європі.
Ми провели 14 форумів вільних народів колишнього СРСР у різних столицях Європи – у Відні, Будапешті, Бухаресті та інших. Ці форуми показують, що росія – це не монолітна держава, а колоніальна імперія, яка пригноблює десятки народів. Ми спілкувалися з бурятами, якутами, башкирами, татарами – усі вони прагнуть свободи. Окрім того, ми організували інсталяцію про Бучу біля офісу канцлера Австрії. Після цього канцлер поїхав до Києва, а потім навіть до москви, де вимагав покарати військових злочинців. Це доводить, що наші дії мають ефект.
Про те, як подібна діяльність змінює ставлення європейців до України
Багато європейців сприймають війну в Україні як щось далеке. Але коли вони бачать наші акції, чують історії очевидців, дізнаються про такі трагедії, як Голодомор, Буча чи Чорнобиль, це змінює їхнє ставлення. Ми також працюємо з австрійським парламентом. Завдяки нашій кампанії вдалося зібрати тисячі підписів для визнання росії терористичною державою.
Зараз ми готуємо тур Німеччиною. Ми плануємо відвідати понад 30 міст, щоб донести до німецького суспільства важливість підтримки України. Окрім того, ми продовжуємо працювати над форумами вільних народів, щоб показати, що деколонізація росії – це реальний і необхідний процес.
Ми – українська діаспора в Європі не забули про рідний дім. Я постійно бачу, як у Європі відбуваються демонстрації, акції підтримки. Важливо пам’ятати: кожен наш голос має значення. Якщо ми будемо мовчати, хто говоритиме за нас? Тому наша боротьба триває, і ми зробимо все, щоб Україна перемогла.
Інсталяція у центрі Відня, яка нагадує про жахливі події в Україні
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.