Інтегрування у цивільне життя: в Одесі презентували платформу для навчання та пошуку роботи для ветеранів (фото, відео)

В Одесі презентували платформу для навчання та пошуку роботи ветеранами та членами їх родин. Цей соціальний проєкт отримав назву «Курс», та у заході взяли участь військослужбовці, волонтери та представники ветеранських організацій Одещини.

На презентації платформи «Курс» побував фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Завданням нового майданчику для ветеранів, яка отримала назву «Курс», є поєднання функціонала навчальної платформи та сервісу пошуку роботи.

Ідея створення сервісу виникла з ініціативи Центру підготовки операторів БпЛА «Крук», випускниками якого стали понад 5 тисяч кваліфікованих спеціалістів ЗСУ, силових та цивільних структур. Багато з них вже стали ветеранами. Це підштовхнуло та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та у співпраці з ГО «Вільні та вірні» було втілене у життя. Платформа «Курс» – це сервіс можливостей професійного розвитку ветеранів у цивільному житті.

Влітку минулого року ми уявили собі, що може бути корисним онлайн-навчання, яке призводить до працевлаштування. Ми всі десь навчалися та проходили якісь курси підготовки та йшли шукати роботу. Але пошук роботи — це майже завжди стрес. Але, на нашій платформі ми зробили так, що людина — ветеран або член його родини, як тільки проходить «Курс» то одразу отримує запрошення на співбесіду від роботодавця разом з яким ми цей курс (навчальний) створили, – розповів керівник платформи «Курс» Микита Гавриленко.

На платформі разом з бізнесом створені курси, які дають знання про конкретну професію.

Наприклад, я ветеран, мені цікава агропромисловість та я зареєструвався на платформі. Я проходжу курс зберігання зерна від Kernel. Він короткий та дає розуміння, що буде далі: куди я піду, чим займається компанія, що важливо, на що звертати увагу. Я розумію, що мені це цікаво. Це не просто опис вакансії, а я дійсно поринаю у роботу даної компанії і після цього, як тільки склав тест, то одразу потрапляю на співбесіду до роботодавця, – пояснив курівник платформи.

Тобто, роботодавець розуміє, що до нього йде вже вмотивована людина і ця посада їй цікава, а ветеран чи член його родини — куди він йде. Обов’язкове та офіційне працевлаштування й дотримання законодавства щодо праці є основними умовами «Курсу».

Військовий ветеран приходить та бачить душу спорідненого воїна та й нього є довіра… Роботодавець каже, що йому потрібен інвалід, а ми зробили таке місце, де йде комунікація між громадськими організаціями, центрами зайнятості та рештами урядовими структурами, що це була взаємодія, розуміння та допомога, – каже заступник голови ГО Veterans HUB Odesa Микола Сторожук.

Наразі «Курс» пропонує 10 навчальних курсів з агропромисловості, безпеки, будівництва, менеджменту, фармацевтичного виробництва та soft skills. А партнери-роботодавці, серед яких «Укрзалізниця», агропромислова компанія Kernel, фармацевтична компанія «Артеріум» та будівельна компанія «Ковальска» – свої вакансії. На Одещині планується залучити й регіональні бізнеси. Для маленьких бізнесів на платформі створена можливість об’єднатися. Наприклад, після проходження курсів, створених баристами, людина після співбесід повинна піти на роботу до когось одного.

Вже зараз є випускники курсів операторів БпЛА від «Укрзалізниці» та фармвиробництва від «Артеріум».

Поки що платформа працює у тестовому режимі. Перейти на неї можна за посиланням.

Раніше на  USIonline.com

Працедавці можуть отримати відшкодування за створення інклюзивного робочого місця для ветеранів з інвалідністю

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.