«Єдині» – розмовні клуби в Одесі: вивчаймо мову разом (фото, відео)

«Єдині» - це всеукраїнський проєкт. Він був створений з початком повномасштабної війни для громадян України, які виявили бажання перейти на спілкування українською. І завдання цього проєкту допомогти російськомовним людям подолати мовний бар'єр та спілкуватися українською. Курси в Одесі спрямовані на те, щоб всі охочі, які їх відвідають, могли вільно спілкуватися українською. Таким чином, одесити доводять, що Одеса не «русский город» не тільки ділом, а й в прямому сенсі, словом.

На занятті у мовному клубі побував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Метою цього проєкту є допомога усім, хто хоче та намагається перейти у спілкуванні на українську мову. У мовному клубі люди розмовляють абсолютно на різні теми, вчаться правилам спілкування і письма, долають мовні бар’єри та знаходять друзів та однодумців.

Тут є різні люди, більшість – одесити, є й вимушені переселенці. У кожного з них своя історія, своя географія. Але всі вони показали свою стійку громадянську позицію і прийняли рішення буди українцями.

Тут ми торкаємося мовного питання і ці люди, напевно, зараз хочуть надолужити те, що вони не встигли зробити ще в 1990-х роках, коли мовне питання не було поставлено на порядку денному. Коли можна було вільно говорити і російською, і українською. А зараз спілкуватися українською – це принципове питання, – каже модераторка Лариса Афанасенко.

Лариса Афанасенко

 

Адже путін прийшов в Україну «защитить русскоязычное население». Одесити ще за радянських часів завжди вчили українську мову у школах та вишах, але майже не використовували її у побуті. Але з початком повномасштабного вторгнення росії, одним з планів якого було «освобождение русской Одессы», зрозуміли важливість мови держави, в якій вони хочуть жити.
Саме це спонукало корінну одеситку, пенсіонерку Любов Семенівну Звєркову почати розмовляти українською.

Я відвідую клуб, вже 22 хвилі. Це моя принципова позиція. Українська мова – це мова моєї держави. Я дуже хотіла почати розмовляти українською, тому, коли дізналася про цей проєкт, то прийшла сюди і почала вчити українську мову. Почала розмовляти українською і в побуті, – каже Любов Семенівна.

Любов Семенівна Звєркова

 

Як корінна одеситка, вона спостерігає за тим, як одесити починають спілкуватися українською. Здебільш, на українську переходить одеська молодь, а людям похилого віку, які росли у російськомовному середовищі, це зробити важче.

Мені б хотілося, щоб люди не боялися. Багато людей чомусь бояться. Щоб більш людей переходили на українську мову і спілкувалися українською, бо вона в нас дуже гарна, – додає Любов Семенівна.

Вимушена переселенка з окупованої території Запорізької області Ксенія до Одеси приїхала до сина та відвідує клуб вже понад рік.

Я науковець, тому на роботі ми вже давно перейшли на українську мову. Всю робочу документацію ми робимо українською, але в побуті мені майже ні з ким було спілкуватися українською. Мені хотілося вдосконалити мову. До того ж ми ведемо телеграм-канал мого міста українською, і мені хотілося збагатити своє спілкування, – каже Ксенія.

Ксенія

 

Волонтерка Олена почала вивчати українську всього за пів року до початку повномасштабної війни, майже з нуля. Дитинство вона провела, як дочка військового радянської армії, у країнах Балтії та Білорусі, тож не вивчала українську у школі. В Одесу Олена потрапила лише після одруження, але наше місто теж було здебільш російськомовним.

Я дивилася фільми українською і так пасивно я все розуміла, а зараз вивчаю більш досконало. Читаю багато книжок, класиків та сучасних авторів, дивлюся тільки українські фільми, пісні слухаю. І зараз дуже багато інформації про історію, яку ми погано знали, – каже Олена.

На цих курсах через спілкування люди знаходять друзів, з якими спілкуються поза клубом.

Ці курси – не тільки корисно, але й приємно і дуже підтримує. Ми тут обмінюємося думками та підтримуємо один одного. У наш час це дуже важливо. У нас така дуже доброзичлива атмосфера, і ми якось гармонійно доповнюємо один одного. І мені дуже подобається у нашому клубі, – додала Олена.

Олена

 

«Єдині» – це 28 днів підтримки у переході на українську мову. Протягом навчання учасники щодня отримують завдання та навчальні матеріали, які допомагають подолати мовний бар’єр.

З наступного тижня в Одесі починається вже 23 «хвиля» занять. Кожна «хвиля», тобто курс — це 4 занятті. Відвідувати заняття можна скільки завгодно.

Нова хвиля курсу «Єдині» в Одесі стартує 4 березня.

Отримати більш детальну інформацію про мовний клуб «Єдині» в Одесі, де є чотири локації, та записатися на заняття можна за посиланням.