Є-Відновлення: жителі Одещини можуть подати на компенсацію за пошкоджене житло (фото)
З 10 травня в Україні запрацювала програма компенсації за пошкоджене житло під назвою «єВідновлення».
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Відсьогодні всі громадяни, чиє житло отримало незначні пошкодження внаслідок збройної агресії рф і яке ще не було відремонтоване, зможуть скористатись послугою єВідновлення.
Так, вони отримають державну допомогу для відновлення свого житла. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад кімнат в гуртожитку. Кошти виділяють, перш за все, на заміну вікон чи дверей, ремонт покрівлі тощо.
Подати заявку на допомогу можна в Дії і вже протягом місяця спеціальна комісія при громаді повинна прийняти рішення щодо надання такої допомоги.
Закликаю органи місцевого самоврядування не зволікати зі створенням таким комісій та якнайшвидше підключитися до Реєстру пошкодженого та знищеного майна та вносити відповідну інформацію. У найближчих планах – запуск механізму компенсацій за зруйноване житло, передбаченого законом №2923. Очікуємо, що вже до кінця цього року тисячі українців зможуть придбати нове житло, – прокоментував Олександр Кубраков.
Пріоритет надаватимуть: учасникам бойових дій, людям з інвалідністю внаслідок війни, ветеранам війни, членам сімей загиблих військових, мобілізованим, багатодітним родинам, людям з інвалідністю І та ІІ групи, батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу, а також опікунам/піклувальникам, прийомним батькам та патронатним вихователям, дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.
Громадяни, які вже відремонтували своє житло, наразі не можуть претендувати на державну допомогу. Ми вже працюємо над механізмом відшкодування, зокрема і через механізм репарацій. Закликаємо зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії, – додали в міністерстві.
Як отримати допомогу:
– подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно через «Дію»;
– відкрити рахунок «єВідновлення» в банку;
– подати заяву на компенсацію через «Дію»;
– дозволити комісії місцевої ради обстежити майно та надати їй документи (на пільгу та право власності).
Зазначимо, за даними ОВА, з 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тисяч багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тисячі приватних садиб.