Ялинки не допоможуть військовим: одесити знову вийшли на протест під мерію (фото) «фото»

Ялинки не допоможуть військовим: одесити знову вийшли на протест під мерію (фото)

Декілька сотень мешканців міста вкотре прийшли на Думську площу. Вони вимагають у місцевої влади витрачати бюджетні кошти на потреби захисників, а не на другорядні ремонти чи закупівлю дерев.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації з місця події.

Люди скандують «Ганьба!» і «Гроші ЗСУ!» Їх обурює, що попри численні протести, міська влада не тільки не скасувала несвоєчасні тендери на ремонт Київського райсуду та ТЮГу, але й призначає нові — наприклад, на закупівлю декоративних дерев.

Ми сплачуємо податки і ми вимагаємо, щоби ці податки витрачалися так, як потрібно в першу чергу. Ми на війні, це треба розуміти. І ялинки, які ми сьогодні саджаємо, вони ніяк не допоможуть військовому, який знаходиться на передовій і якому відірвало кінцівку, і потрібно, щоби в нього був не один якісний турнікет, а чотири, – говорить ініціаторка протестів, засновниця благодійного фонду «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова.

За її словами, українським захисникам досі не вистачає якісних медикаментів, а також човнів і автівок для евакуації поранених. Їм доводиться виносити поранених в прямому сенсі на власних спинах, а в цей час бюджетні гроші щодня витрачаються на барабани, ялинки і тенісні корти.

Нагадаємо, міське управління капбудівництва провело тендер на реконструкцію будівлі Київського суду на вулиці Варненській, 3Б. Йдеться про будівництво триповерхової добудови до будинку, в якій мають розміститися приміщення для конвойованих. Вже визначився переможець — фірма «Ремонтно-будівельна дільниця «Одесголовпостач». Компанія готова виконати роботи за 106 млн грн. Відзначимо, що у будівлі суду проводили масштабний ремонт незадовго до початку повномасштабної війни. Попри протест двох фракцій, позачергова сесія міськради погодила виділення коштів. Водночас, у мерії запевняють, що із міського бюджету на ремонт будівлі Київського райсуду виділено не 106 млн грн, а 10 млн грн.

Пікети проти тендерів тривають з 28 серпня, а 2 вересня під міськрадою зібрався масовий мітинг. За весь час мер Геннадій Труханов тільки один раз вийшов до протестуючих.