Яхтсмен став на захист морських рубежів в Одесі (фото) «фото»

Яхтсмен став на захист морських рубежів в Одесі (фото)

До війни старший лейтенант Сергій працював капітаном яхти, а з 24 лютого вирішив стати на захист України та мобілізувався до Морської охорони.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

Морський прикордонник родом із Запоріжжя Сергій розповів свою історію. З дитинства він їздив до родичів в Одесу, до того ж його рідний дядя був мореплавцем і брав племінника з собою у море. У запорізький школі Сергій записався до місцевого клубу юних моряків, а згодом на строковій службі став військовим моряком. На військових кораблях різних типів командував бойовою частиною.

Після закінчення служби він залишився в Одесі, отримував досвід з управління яхт, катерів та буксирів. До улюбленої справи Сергій залучив кохану дружину Світлану. Сам працював капітаном яхти, а вона була його старпомом. Разом вони ходили і до Туреччини, і до грецького узбережжя.
У 2014 році, після нападу Росії на Україну, моряк залишив штурвал, він пішов до самооборони Майдану в Одесі, у лавах якої залишався до 2017 року.

Вже 24 лютого 2022 року Сергій також був готовий стати на захист України, але розумів, що найбільшу користь принесе на морських рубежах. Він мобілізувався до Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Зараз морський прикордонник є помічником командира одного з кораблів Одеського загону Морської охорони.

Головне для помічника командира – вміння організовувати і вирішувати всі поставленні завдання. А для цього увесь екіпаж має бути фактично одним цілим, однією родиною. Якщо кожен з нас розумітиме, що від зразкового виконання своїх обов’язків залежить живучість корабля та наші життя, то ми подолаємо будь-що й обов’язково переможемо ворога. Наша справа – почесна й свята, адже ми захищаємо свою землю, своїх співвітчизників і маємо відстояти та зберегти Україну незалежною, а окупантам та їхнім посіпакам назавжди довести, що нас нікому не здолати! – каже Сергій.