Яка роль сучасного мистецтва під час війни: в Одесі відбулася лекція художника Ігоря Гусєва (фото)
В Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. Ушинського відбулась зустріч з художником Ігорем Гусєвим, який працює у напряму сучасного мистецтва. Він розповів про одеську школу, джерела свого натхнення, про те як змінювались підходи у живопису у різні часи, а також про те, що сьогодні є актуальним для українських митців.
На лекції побувала фотокореспондентка Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Ігор Гусев — відомий одеський художник, поет, автор перформансів, фільмів, об’єктів та інсталяцій, учасник і організатор безлічі мистецьких акцій, лідер руху «Арт-рейдери», засновник андерграундної галереї «Норма». У 2013 році увійшов до топ-25 найуспішніших художників України за версією артсайту “Худрук”. Гусев – автор серії резонансних робіт під назвою «3 світова війна».
Під час зустрічі художник розповів про роль сучасного мистецтва та його значення під час війни, його трансформацію через призму сьогодення. На жаль, розв’язані росією повномасштабні бойові дії залишили відбиток на творчості сучасних митців — війна стала однією з провідних тем їхніх робіт або присутня у контексті живопису.
За словами Ігоря Гусєва, сучасні українські митці активно досліджують різноманітні теми, від соціальних і політичних питань до особистих переживань, і їхні роботи часто стають відображенням складної історії та багатошарової ідентичності країни. Тому сьогодні виставки та проєкти українських художників все частіше представлені на престижних міжнародних платформах, підтверджуючи важливу роль України в розвитку глобального мистецького дискурсу.
Окремо говорили і про Одесу, її митців та школу. За словами художника, на жаль сьогодні багато одеських митців призупинили свою творчу діяльність, багато хто виїхав через війну.
Ігор Гусев розповів, як Україна виглядає у світовому просторі сучасного мистецтва, зокрема Європи. І окремо зосередився на Одесі, і питанні, чи є майбутнє у цьому плані у митців нашого міста.
***
Ми будемо запрошувати максимальну кількість авторів на відкриті лекції і будемо намагатися зібрати тих людей, які власне вже сформовані, імениті, знайомі, відомі. Які можуть про це говорити абсолютно відверто, а не тому, що так треба, – зазначив модератор проєкту та декан художньо-графічного факультету Університету Ушинського Дмитро Величко.
Раніше на USIonline.com —
Русское искусство ждет сектор кринж: украинский художник из Одессы Игорь Гусев (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.