Як знімати кіно про Бучу: обговорення за ініціативою Одеського кінофестивалю

Нещодавно презентували тизер-трейлер фільму «Буча», зйомки якого заплановані на зиму. Але українська кіноспільнота розуміє, що треба максимально делікатно підходити до ігрового кіно про справжні події, які зараз болять кожному українцю і особливо тим, хто їх пережив. Тож за ініціативою Odesa International Film Festival відбудуться пленарні обговорення. 

Про це розповіла ГО «Українська кіноакадемія».

Публічна дискусія на тему зйомок ігрового кіно про війну рашистів в Україні ініційована Odesa International Film Festival і відбудеться 2 жовтня о 19.00 в межах  міжнародного фестивалю документального і художнього кіно Kharkiv MeetDocs. Також запланована панельна дискусія з режисерами і критиками  під час кінофестивалю Київського тиждню критики, 20-26 жовтня. Кіноакадемія запрошує прийняти участь в обговореннях усю українську квноспільноту.

Тема подій війни росії проти України потребує максимально делікатного підходу. Зображення трагічних подій в ігрових фільмах у той час, поки триває війна, тягне за собою ризик кон’юнктурного використання трагедії, що ми вважаємо неприйнятним. А проводити зараз у місцях безпосередніх трагічних подій зйомки ігрових фільмів із застосуванням важкої воєнної техніки, піротехніки, із використанням форми російських військових та реконструкцією подій, що містять насилля – це нагадування про події, тим, хто пережив насилля і може відбутись ретравматизація жертв цих подій,– йдеться у повідомленні.

Раніше на  USIonline.com

На кінофесті у Косово покажуть 5 стрічок Одеського фестивалю

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.