Як впливають комп’ютерні ігри на розвиток дитини
Уявити сучасну дитину без гаджета неможливо. Дітям вручають планшети та смартфони з іграми щоразу, коли їх необхідно відволікти, залишити на якийсь час наодинці тощо. Постійно так робити не варто, адже у малюка з'явиться звичка кожну вільну хвилину проводити зі смартфоном. Проте, є батьки, які нічого поганого в цьому не бачать. То ж чи є в іграх хоч якась користь для дитини — з'ясуймо.
Яку користь можуть приносити комп’ютерні ігри дитині?
У сучасному суспільстві панує думка, що нічого корисного у комп’ютерних іграх бути не може, адже, вони вчать дітей бути злими та агресивними, забирають дитинство та замінюють реальний світ на віртуальний. Звичайно, якщо мова йде про азартні розваги, які пропонують онлайн казино, то жодної користі для дітей вони не приносять. Мало того, в такі розваги заборонено грати неповнолітнім особам. А ось мережеві стратегії чи пригодницькі розвиваючі ігри несуть в собі певну користь для дитини. Вона проявляється в наступному:
- Навчальні та логічні ігри корисні для розумового розвитку дитини, вони змушують думати та тренують пам’ять
- Розвивають реакцію, увагу та дрібну моторику рук малюка
- Дослідники зазначають, що після екшн-ігор діти швидше читають та краще засвоюють прочитане
- Діти, які люблять грати в комп’ютерні ігри відрізняються неабиякою завзятістю та наполегливістю (успішніше справляються зі складними завданнями, не здаються, доки не досягнуть мети).
- Симулятори дають уявлення про різні сфери діяльності, можуть допомогти у виборі захоплення, професії, тактики спілкування (приклад — соціальний симулятор Sims)
- За допомогою ігор діти навчаються працювати з технікою, починають розумітися на різних гаджетах, адже, без цього зараз ніяк.
А щоб гра приносила максимум користі, необхідно підбирати розваги під вік дитини. Сьогодні можна завантажити безліч розвиваючих ігор, які не викликають залежності і допомагають дітям у навчанні. Найбільш корисними для розумового розвитку вважаються квести, головоломки, стратегії.
Шкода від комп’ютерних ігор
Незважаючи на таку велику кількість позитивних якостей, комп’ютерні ігри несуть чимало негативного впливу на дитячий організм. Зокрема, вони можуть викликати:
- Погіршення самопочуття. В процесі гри дитина проводить за комп’ютером багато свого часу. Вона сидить не рухаючись та уважно стежить за подіями на моніторі. Це негативно впливає на хребет, стан серцево-судинної системи та зір.
- Підвищується агресивність, дитина стає нервовою та злою. Часто вона переносить сцени жорстокості та насилля з екрану комп’ютера у реальний світ.
- Надмірне захоплення консольними іграми призводить до соціальної ізоляції. Дитина все рідше спілкується з рідними та друзями та все більше свого вільного часу приділяє віртуальному світу. Через це вона розучується будувати діалоги, йти на компроміси та слухати поради.
Ігрова залежність є одним з найстрашніших наслідків надмірного захоплення віртуальними розвагами. Навіть найпростіша та геть нешкідлива на перший погляд комп’ютерна гра може захопити не на жарт, не говорячи про стратегії і MMORPG, які розраховані на велику кількість користувачів. Іноді віртуальний світ так захоплює, що дитина забуває про їжу та сон. Вона не може вийти з гри поки не завершить свою місію чи не пройде розпочатий етап до кінця.
Ігрова залежність небезпечна тим, що вона настає непомітно: спочатку комп’ютерні ігри здаються невинним хобі, яке допомагає розслабитись та весело провести вільний час, але згодом дитина вже не може без них жити.
Раніше на USIonline.com —
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.