Як в Одесі з колодязя в катакомбах лисиць рятують (фото) «фото»

Як в Одесі з колодязя в катакомбах лисиць рятують (фото)

Вчора на сторінці Facebook директора Одеського зоопарку з'явився допис про рятувальну операцію з визволення лисиці, яка впала в колодязь в катакомбах в межах міста.

Про це повідомляє кореспондент Української Служби Інформації.

Аби врятувати тварину, яка потрапила в пастку, в Одеському зоопарку змайстрували спеціальні сходи. Їх опустили в колодязь. І, як виявилося пізніше, кмітлива руда бранка охоче ними скористалася.

Мій прогноз виправдався – руда швидко зрозуміла що до чого та вибралася з колодязя по драбині. Якщо ще якась лисиця туди потрапить, то легко вибереться, – написав  директор Одеського зоопарку Ігор Біляков.

УСІ вирішила дізнатися, де сталася ця історія і чим «помазано» лисицям в колодязі в катакомбах, що вони так охоче в нього падають.

Як розповів нам директор Одеського зоопарку, йдеться про катакомби на Шкодовій горі. Саме в них знаходиться злощасний колодязь-пастка, в який за короткий проміжок часу встигли потрапити дві тварини.

Першу лисицю нещодавно виявили спелеологи. Зателефонували в зоопарк. І разом з директором Ігорем Біляковим врятували тварину. Тоді довелося спускатися в колодязь по звичайній драбині, ловити руду, садити її в переноску, аби доставити на прверхню і випустити.

За деякий час в зоопарк знову зателефонували, – в колодязь вскочила ще одна лисиця. Ми запитали в Ігоря Білякова, чим можна пояснити повторення ситуації.

Це дуже легко пояснити – вони у катакомбах ховаються. Вони там живуть, у них там можуть бути нори, там зручно для них. Колодязь розташований доволі далеко від входу, влітку там прохолодно, нікого немає. Але темно. Тому тварини випадково падають в колодязь. Він доволі глибокий і з рівними стінками, – вибратися самостійно лисиця не може, – пояснив Ігор Біляков.

Тож, під час рятування другої тварини постало питання про системне рішення проблеми. І виникла ідея зробити драбину, якою зможуть скористатися всі необачні лисиці, які в перспективі можуть впасти в колодязь.

В коментарях до допису директора зоопарку користувачі питали, чи не можна взагалі накрити колодязь люком. Те саме питання поставили й ми.

Аби це зробити, треба виготовити відповідний люк. Ми в зоопарку, на жаль, не можемо цього зробити.

Це по-перше. По-друге, в катакомбах, на шляху до цього колодязя, є дуже вузька ділянка проходу. Тобто, навіть якщо виготовити такий люк, його неможливо буде внести у прохід. Хіба його треба збирати з якихось вже підготовлених частин вже там на місці, – пояснив Ігор Біляков.

Матеріал підготувала Наталія Костенко.

Раніше на  USIonline.com

На Одеському пляжі посеред дня лисиця вкрала капцю відпочивальника

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.