Як в Одесі працюють експертні комісії замість МСЕК: пояснення лікаря
Як відомо, з 1 січня в Україні перестали існувати МСЕК та замість них для визначення інвалідності створені експертні команди. Головний лікар Денис Себов пояснив, як працює команда фахівців - експертів в міській клінічній лікарні № 10.
З головним лікарем міської кліничної лікарні №10 Денисом Себовим поспілкувався кореспондент Української Служби Інформації.
В 10-й лікарні створена спеціальна реєстратура для таких пацієнтів, щоб вони не стояли в черзі. Тобто кожен пацієнт приходить на свій час.
Отже, експертні команди у нас знаходяться в кожній кластерній лікарні за певними спеціальностями. Тобто, які лікарі працюють там, такі самі команди і були зібрані для того, щоб робити експертне оцінювання повсякденного функціонування особи – каже Денис Себов.
Наприклад, в 10 лікарні є загальнотерапевтична, хірургічна та кардіоневрологічна команди. Тож, саме за цими напрямками й проводяться оцінювання.
У кожній лікарні склад експертних команд різний, але пацієнтам не потрібно в це заглиблюватися. Сімейний лікар створює електронний запис, куди вносяться всі необхідні документи для експертного оцінювання. Потім система автоматично визначає, куди і коли пацієнт має прийти для проходження оцінки.
Важливо, що склад команди формується рандомно, і до дня оцінювання ні пацієнт, ні експерти не знають одне одного. Знайомство відбувається вже безпосередньо під час комісії. Це забезпечує прозорість і об’єктивність процесу.
Експертна команда має оцінити, наскільки медичні документи відповідають стану пацієнта. У разі необхідності, пацієнта можуть одноразово направити до сімейного лікаря для надання додаткових документів. Однак після цього команда повинна винести остаточний висновок. Якщо пацієнт не згоден із результатами оцінювання, він має право оскаржити висновок відповідно до встановленого протоколу, звернувшись до центральної експертної команди, що знаходиться в Києві.
Наші експертні команди побудовані на принципі лікарів, що мають практику, працюють в нашій лікарні і не працювали до того в МСЕК. Для таких лікарів — є первні критерії: праця не менш ніж рік на своїй посаді за власною спеціальністю та мати певний клінічний досвід та ще одна певна вимога – це лікар, який має не менш ніж 25% свого часу практикувати,- пояснив директор МКЛ №10.
Також Денис Себов пояснив, що експертні команди були обрані за бажанням лікарів та вони можуть відмовитися від цієї роботи. Кожна лікарня в Одесі повинна придивлятися до складу команд та щороку їх змінювати.
В 10-й лікарні працює 2, а по факту 4 експертні команди. Зараз в системі 28 лікарів, які можуть збиратися в певну команду, а оцінювання проводяться у другій половині дня.
За словами головного лікаря, паперові справи, які були заплановані МСЕК на січень-березень були роздані по кластерних лікарнях і будуть розглянуті до 1 липня.
Медична спільнота бачить не тільки «корупційні скандали». Все має рухатися вперед. Реформа охорони здоров’я іде, кластеризація закладів теж іде, і це черговий етап виконання реформи охорони здоров’я і він, нарешті, дійшов до експертного оцінювання. Система медико-соціальної експертизи не змінювалася багато років та вичерпала сама себе. Міняється структура захворювань та критерії лікування, і навіть додалася соціальна реформа, котра в корні змінила поняття безбар’єрності і повноцінності пацієнтів. Саме ця реформа зачепила не тільки проблеми корупції, не тільки проблеми експертного оцінювання, а й медико-соціального континуума для впізнавання пацієнта та повернення його до повсякденного функціонування. Тому — це дуже ефективний крок до соціальної реформи – наголосив Себов.
Раніше на USIonline.com —
Які пільги мають особи з інвалідністю 1 та 2 групи в Одесі та як їх отримати
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.