Як в Одесі працює штаб для переселенців з Луганщини (відео, фото)

Після 24 лютого з територій Луганської області, які були підконтрольні Україні, виїхали більше 325 тисяч людей. Зараз вони знаходяться в різних містах України і отримують гуманітарку.

Побував у штабі кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Дивіться відео на нашому каналі у Youtube.

Оксана виїхала з рідної Луганщини з чоловіком і двумя синами. Старшому вже 18, а молодшому лише 4 роки. Вони були одними із перших, хто покинув рідну домівку після початку великого вторгнення, тоді ще ходив прямий потяг. Вже півроку вони живуть в Одесі, знімають квартиру, чоловік знайшов заробіток. У штабі вони отримують продовольчу допомогу.

Ми не знаємо, чи цілий наш будинок, чи ні. Тому що в нас немає зв’язку, – розповіла жінка.

Таких, як родина Оксани, вже більше 325 тисяч, і це лише ті, хто був вимушений та зміг поїхати з Луганщини після 24 лютого. А тих, хто не мав змоги поїхати, сьогодні окупанти агітують піти на псевдореферендум, щоб “приєднати” захоплені території до росії.
 
Це пов’язано з успіхами ЗСУ. Тимчасова влада московії розуміє, що вони втрачають окуповані території в Україні, і для того, щоб хоча б якось їх зафіксувати, вони і наказали у всіх окупованих територіях швидкоруч провести референдум. Міста закрили, щоб люди не могли виїхати, таксистів змушують розвозити виборчі комісії, ходять по квартирах і будинках. Якщо не відчиняють, можуть навіть вибивати двері. Люди, які проголосували, але вони проти, – їх записують у окремі блокноти, – розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Сергій Гайдай

Наразі в центрі допомоги мешканцям з Луганської області на Катерининської, 32 можно отримати одяг, продукти, ліки, психологічну і юридичну допомогу.

Час роботи: з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 14:00.

Раніше на USIonline.com

Безкоштовне житло для переселенців в Одесі: історія з Херсонщини (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.