Як українці адаптуються в Ірландії: історія педагога-арт-психолога з Одеси (фото) «фото»

Як українці адаптуються в Ірландії: історія педагога-арт-психолога з Одеси (фото)

Майже три місяці одеситка Оксана Цимбалова перебуває в Ірландії - допомагає українцям адаптуватися до нових реалій життя, збирає велоінфраструктурні рішення та вчить англійську для їх професійної реалізації в Одесі. 

Як живуть українці в Дубліні Оксана Цимбалова більш детально розповіла кореспонденту Української Служби Інформації Валерії Шаповаловій.

Оксана Цимбалова – психолог, арт-терапевт, велоактивіст. 

Із “відпустки життя” в евакуацію 

За тиждень до повномасштабного вторгнення Оксана поїхала у найдовшу в своєму житті відпустку до Таїланду, де і дізналася про війну. Пробувши там 2 місяці, дівчина замість України вирішила поїхати до Ірландії. 

Я зрозуміла, що повертатися до Одеси – неправильний крок, оскільки всі установи, де я працювала, закрилися через війну.  Мені потрібно було рухатися далі. І я вирішила реалізувати свою давню мрію – вивчити англійську мову. Мене завжди цікавила Ірландія своєю культурою, тому саме туди я і відправилася, – розповідає одеситка.

Ірландія – friendly country для українців 

Дівчина зізнається, що “летіла в нікуди”. Тобто в Ірландії на неї ніхто не чекав, однак без прихистку вона не залишилися.  В аеропорті вона заповнила кілька анкет, після чого з нею зв’язалися волонтери із Scoop foundation.

Ця організація підтримує зв’язок з ірландцями, які готові прихистити у себе вдома українців. Таким чином Оксана і потрапила до однієї сімейної пари.   

Не дуже легко жити в чужій сім’ї, та вони дуже піклуються про мене. Це гарний speaking club, – розповідає дівчина.

Ірландія дружня до України – місцеві допомагають переселенцям, на будівлях багато українських прапорів, на вулицях – бордів в підтримку нашої держави. 

Тиждень назад я була в Німеччині. То порівнюючи Ірландію з Німеччиною, можу сказати, що Ірландія – це дуже-дуже “френдлі” для українців, – зазначає Оксана. 

В Дубліні достатньо переселенців з України, і всі один одному допомагають. В ірландській столиці проживають українці з багатьох куточків нашої держави, в тому числі з Одеси, Миколаївської та Херсонської областей. 

Оксана одразу знайшла курси з англійської – до речі, проводить їх також одеситка. 

Моя головна потреба – вивчення англійської. Без неї вся моя діяльність йде майже на нуль, оскільки тут потрібно підтверджувати всі свої дипломи чи хоча б рік вчитися у них, – розповідає психолог.  

Крім вивчення англійської, українка збирає велоінфраструктурні рішення, аби після перемоги втілити їх у життя в рідній Одесі. У нагоді став і двоколісний друг, якого райдужно надала ірландська сім’я. 

Арт-терапевтичні заняття для дорослих та дітей у Дубліні 

Ірландці значно допомагають українцям адаптуватися у своїй країні. Наприклад, громадська волонтерська організація Ukrainian action разом з ірландським Червоним Хрестом домовилися про приміщення, де можна проводити для переселенців арт-терапевтичні та розвиваючі заняття.

Оксана в якості волонтера вже майже три місяці займається з двома групами дітей – 4-7 та 8-14 років, індивідуально за потребою – і з дорослими. 

З молодшими проходять заняття для розвитку креативного мислення, під час яких, наприклад, можна промалювати стресові ситуації чи зробити щось руками. Це впливає на роботу мозку та розслаблює організм. 

З дорослими Оксана працює як арт-терапевт. 

І у дорослих, і у малюків, улюблені кольори – жовтий та блакитний. Іноді діти проговорюють, наскільки вони зляться та хочуть, аби Путіна не стало. Я розумію, що це риторика батьків. Однак те, що вони все це зі мною проговорюють, поліпшує їх стан та звільняє від емоцій, – розповідає Оксана.

Психолог зазначає, що діти адаптуються набагато швидше за дорослих. За три місяці перебування юні українці добре розмовляють англійською, ходять до школи та мають англомовних друзів.

Кожен українець за кордоном – амбассадор нашої держави 

Фонд допомоги Scoop foundation допомагає українцям через свідоме споживання та арт-теми для більш кращої адаптації.  

Наразі за допомогою цієї організації в центрі Дубліну для українців надали приміщення для творчості. Оксана займається розписом тканин, а також опановує нову справу – розпис олією.

В переддень Дня незалежності України одеситка планує організувати флешмоб із фотозонами та різними майстер класами. 

Кожен українець, який зараз перебуває за кордоном, є амбассадором України та української культури. Тому я намагаюся розповідати про нашу країну якомога більше. У сім’ї, де проживаю, готую багато наших страв, показую вишиванки, розповідаю про культурну спадщину. Раніше за кордоном дуже мало хто знав про Україну, але зараз українці скрізь і це наша можливість заявити про себе всьому світу, – розповідає одеситка. 

Оксана Цимбалова планує повертатися до Одеси, але не зараз:

Я знаю, що це буде нелегко і нескоро, та я вірю, що ми відбудуємо нашу Україну і зробимо її крутою державою. Я не впевнена, що зробила б такий сміливий крок, якби не була за кордоном 24 лютого. Скоріше за все, я з родиною поїхала би до Одеської області, звідки мама родом. Але я точно знаю, що тут я більше користі роблю – і сама розвиваюсь, і дистанційно постійно координую велоінфраструктуру. Перед війною ми багато чого зробили – це зараз працює попри складні умови. Бо навіть війна не може зупинити розвиток нашої Одеси та України.

Раніше на  USIonline.com

Незламний миколаївський дух в США: у кожного українця своя війна з росією (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.