Як підсилити сигнал мобільного під час відключень світла «фото»

Як підсилити сигнал мобільного під час відключень світла

Якщо у вас пропадає мобільний інтернет при відключенні світла - для цього є рішення. Спеціальний роутер допоможе підсилити сигнал смартфону таким чином, щоб повернути зв'язок.

Ціна технічного ноу-хау немаленька – до 2,5 тисяч гривень. Проте, разом з ним ви зможете продовжувати працювати, скролити новини, грати в Elslots чи дивитися серіали навіть під час блекаутів. 

Що допоможе підсилити сигнал

На сьогодні, в інтернеті та магазинах техніки можна придбати спеціальний пристрій – підсилювач сигналу. Він виглядає як маленький роутер з прямою антеною. Зазвичай, підсилювач має вбудований акумулятор, який дозволяє працювати йому кілька годин. Чи USB-зарядку, яку можна під’єднати до павербанка. 

Щоб отримати інтернет, вам знадобиться: 

  • роутер з окремою антеною, яку можна розмістити за вікном; 
  • сім-картка мобільного оператора з оплаченою послугою інтернету;
  •  інший пристрій, на який ви організуєте роздачу інтернету – смартфон чи ноутбук.

Принцип роботи наступний:

  1. Сім-картку необхідно встановити у підсилювач. Для цього в ньому є спеціальний слот. 
  2. Далі включити роутер, налаштувати його за інструкцією, якщо потрібно.
  3. Антену встановити за вікном як можна вище. Найпростіший варіант у багатоквартирному будинку – почепити її на вершечок вікна з зовнішньої сторони. Якщо є доступ – бажано розташувати антену на вищих поверхах чи на даху.
  4. Розмістити підсилювач біля того пристрою, який використовуєте для доступу до інтернету.
  5. Включити вай-фай на пристрої, дочекатися появи сигналу та підключитися до нього.

Також існують варіанти роутерів, які підключаються до смартфона чи ноутбука за допомогою USB-кабеля.

Зверніть увагу, що придбання підсилювача не гарантує стабільний сигнал інтернету. Це залежить від параметрів роботи найближчої вишки, розташування вашого будинку і т.д. Так за деяких відключень користувачам не вдається спіймати сигнал мобільного інтернету навіть під самою вишкою. Зайве й говорити, що в такому разі жодна антена його не посилить до достатнього рівня за два квартали від вишки. 

Репітер – кращий варіант 

Пристрій з назвою «репітер» працює за схожо схемою, але в дві сторони. Він підсилює не тільки сигнал від вишки, але і зв’язок з нею зі сторони СІМ-карти. Завдяки цьому, досягаються кращі результати, ніж у випадку використання звичайного роутера з окремою антеною.

Репітер має одразу дві антени. Одна з них розташовується на самому пристрої, щоб підсилити віддачу сигналу від SIMки. Іншу – треба розташовувати назовні якомога вище, щоб гарантовано спіймати сигнал від вишки.

Завдяки цій системі з двома антенами репітер дає набагато кращі показники підсилення сигналу. 

Однак, з ним виникає інша проблема. На відміну від простого підсилювача з антеною, репітер вимагає більшого електроживлення. Тому він не поставляється з уже вбудованим акумулятором, який можна просто зарядити. Натомість, в комплекті йде шнур та вилка для під’єднання до розетки. Тому, для використання репітера вам знадобиться джерело безперебійного живлення (упс) чи зарядна станція з розетками, що відповідають вилці вашого репітера. Ця покупка складе ще від 2 тисяч гривень – залежно від потужності акумулятора, який ви хочете придбати. 

Враховуючи суми витрат, можливо, кращим варіантом буде оплатити проведення оптоволоконного інтернету до вашого помешкання. Обрати найкращий спосіб залишатися на зв’язку можна, лише враховуючи умови, доступні у кожному місті чи районі. Тож спершу краще сядьте та прорахуте, який вид інтернет-зв’язку буде для вас менш затратним. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.