
Як отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни: пояснення
Поранення, контузії чи захворювання, отримані під час війни, дають право на державну підтримку. Один із її видів — статус особи з інвалідністю внаслідок війни.
Хто може його оформити, які документи потрібні та як подати заяву — розповідає кореспондент Української Служби Інформації.
Отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни можуть військовослужбовці, цивільні, а також учасники АТО, ООС, бойових дій в інших країнах, миротворчих місій, протестів Революції Гідності, сапери та ті, хто виконував небезпечні завдання.
Подати заяву можна офлайн — у підрозділі з питань ветеранської політики чи ЦНАПі, або онлайн — через портал чи застосунок «Дія», а також Реєстр адмінпослуг (для учасників АТО та ООС).
Для оформлення потрібно підготувати фото, довідку МСЕК, витяг з експертної оцінки функціонування, довідку про несудимість (не старшу за 5 днів), документи про участь у бойових діях, документи представника (за потреби) та довідку ВПО.
Якщо військовослужбовець не має всіх документів, це не є підставою для відмови — їх запитують самостійно.
Розгляд заяви триває до 30 календарних днів.
Відмовити можуть у разі неповного пакета документів, неправдивих даних, наявності судимості за тяжкий злочин чи відсутності зв’язку інвалідності з бойовими діями.
У разі відмови можна оскаржити рішення в суді.
Раніше на USIonline.com —
Лабіринти МСЕК та як їх подолати: історія одеситки на кріслі колісному (фото)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.