Як Одеська Опера готується до події світового масштабу (фото, відео)

Магія українських обрядів, чаруючі костюми та наближення прем'єри опери «Катерина». Зараз на сцені Одеського театру опери та балету проходять репетиції.

Як відбувається підготовка та чого очікувати, дивіться в відео Української Служби Інформації.

Фестиваль «Оксамитовий сезон» в Одеському театрі опери та балету відкриє опера «Катерина».

Лібрето до неї написав український композитор Олександр Родін, а ідея зробити саме нову виставу з новим баченням історії Тараса Шевченка з’явилась ще декілька років тому. Нарешті одеські глядачі зможуть доторкнутись до цього витвору мистецтва.

Режисерка-постановниця опери «Катерина» Оксана Тараненко поділилась, що події на сцені передають мовою образів та метафор.

Глядачі зможуть побачити масштабні сцени з українськими обрядами, є Івана Купала, стрибки через багаття, нічні обряди, Різдво, осінній ярмарок. Це повноцінне українське життя з усіма його принадами і з усіма трагедіями. Деякі сцени виявились пророчими, у виставі є і військо московське, і Іван москаль, а перші репетиції почались ще в жовтні 2021 року, але ковідні обмеження нас затримали. Прем’єра мала відбутися у березні цього року, – розповіла Оксана Тараненко.

Оксана Тараненко

Солістка театру Аліна Ворох у цій виставі грає роль відьмі у вертепі. Її історія не центральна, але одна з ключових у цій виставі.

Я не дуже добрий герой, я роблю все, щоб з Катериною вийшла така історія. Я допомагаю їй полюбити Івана, потім я краду Івана в неї, і не жалкую. Я відвертаюсь, коли смерть питає, що робити з Катериною, смерть не хоче її приймати. Це боляче, по-перше, а ще це фантастична музика, яка не може залишити будь-кого без таких болісних відчуттів, і люди ще не знають, що їх чекає. Це таке відкриття, це таке щастя послухати таку музику в театрі, – ділиться емоціями Аліна Ворох.

Зазначимо, що прем’єра відбудеться вже в цю суботу, 17 вересня.

Раніше на USIonline.com

Одеська Опера запрошує на світову прем’єру опери «Катерина» (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.