Як на Одещині дикі коні борються з пожежами (фото) «фото»

Як на Одещині дикі коні борються з пожежами (фото)

Подивіться, які красені живуть у дельті Дунаю в Одеській області. Це перші у цьому році знімки диких коней, яких природоохоронці випустили у дику природу два роки тому. Завдяки цим тваринам знижується ризик пожеж у регіоні.

Про це повідомила організація Rewilding Ukraine.

Раніше отримати інформацію, як справи у тварин, було неможливо через війну, адже доступ до території обмежений. Але зараз природоохоронці вже мають знімки дорослих коней з малечею. Це доводить, що у тварин все горазд, і за два роки в Одеській області вони повністю обжились на новій місцевості.

У зовнішній дельті на межі між заростями обліпихи та величезними масивами очерету коні виїдають його молоді пагони, сприяючи розширенню площі луків. Ці луки є вкрай важливими для стримування пожеж, які стають все частішими через кліматичні зміни і низький рівень Дунаю. Це допомагає захистити найбільші в Україні зарості обліпихи.

Підтримка природного випасу шляхом повернення диких видів великих травоїдів є одним із інструментів відновлення природних територій. Природний випас – важливий екологічний процес.

Великі травоїдні тварини підтримують природні луки, розповсюджують насіння, виїдають надмірну рослинність. Створене таким чином різноманіття ландшафтів приваблює безліч видів комах, земноводних, птахів та інших тварин. Також більш багатим стає і рослинний світ регіону.

Раніше на  USIonline.com

В Одесской области прижились сурки, которых выпустили год назад в степь (фото, видео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.