Як долучитися до Перемоги: історія одеської підприємниці (фото) «фото»

Як долучитися до Перемоги: історія одеської підприємниці (фото)

Одеська рестораторка Ольга Бєлєнко не закривала свій бізнес з початку війни. Її команда підтримує форпост затишку та спокою для кожного одесита та гостя міста. Кухарі готують їжу для фронту. Підприємниця допомагає Херсонщині та створює благодійну продукцію, щоб кожен мав можливість наблизити нашу перемогу.

Більш детальніше про це Ольга Бєлєнко розповіла кореспондентам Української Служби Інформації Валерії Шаповаловій та Наталі Довбиш.

Корективи в роботі через війну  

Кафе Atelier Ольги Бєлєнко було зачинено до 18 березня 2022 року. В перші дні війни рестораторка зняла максимум грошей, виплатила співробітникам зарплатню, частину залишила на запуск бізнесу. Майже вся команда залишилася на місці. Поїхали лише декілька людей. Врешті одесити не змогли довго сидіти без діла, тому через 3 тижні запустили роботу.

Звісно, війна внесла свої корективи – змінилися масштаби, потреби, цінності. Меню зробили більш простим та доступним.

Atelier завжди було місцем красивих людей. Красота для нас – це не тільки про естетику, але й про наші цінності. Наша місія під час війни – зробити наше кафе місцем спокою та затишку. Можливо, це ілюзія, але людям хочеться відчувати себе як в мирний час. У нас багато постійних гостей, і для них Atelier як форпост, – розповіла Ольга. 

За словами одеситки, наразі бізнес відновлюється, і вона цьому дуже рада. 

Адаптація до реалій 

Разом із друзями Ольга Бєлєнко створила БФ «Перемога.UA», який сьогодні розвивається у кількох напрямках.

Першим проєктом стала ініціатива «Жінки.UA», в рамках якого надається допомога постраждалим від насильства під час війни. Підготовча робота проводилась разом із психотерапевтом Юлією Гайворонською. З березня 2022 року жінкам у зони ризику розвозили аптечки з інструкцією. 

Фото: Юлія Гайворонська та Ольга Бєлєнко/ БФ “Перемога UA”

 

Був довгий пошук людей для всього ланцюжку, щоб аптечки з‘явилися саме там, де вони потрібні. Ми не можемо розповідати про деталі, тому що люди, які допомагають – все ще в зоні ризику, – розповіла Ольга Бєлєнко.

У вересні 2022 року доставка аптечок стала майже неможливою. Решта ліків була перенаправлена на допомогу людям з Херсонщини.

Так сформувався проєкт «Швидка.UA». Ініціатива виникла при підтримці громадської органiзацiї «Асоцiацiя 911». На Херсонщину везуть ліки та продуктові набори.

Фото: Ольга Бєлєнко/ ініціатива “Швидка UA”

 

З кінця жовтня 2022 року команда волонтерів здійснила більше 10 виïздiв у деокупованi села Херсонщини, та у сам Херсон. Більше двох тисяч людей отримали допомогу. Разом із волонтерами виїжджають лікарі, які консультують місцевих там, де ще не налагоджена робота фельдшерських центрів, аптек та лікарень.

Волонтери відвідали район старої лінії фронту: села Краснолюбецьк, Калинівське, Бобровий Кут, Благодатівку, Заповіт.

Ці села розтрощені вщент, у прямому сенсі немає цілої будівлі. Люди розбирають завали по каменях та добудовують хати. По подвір‘ях містян, які намагаються налагодити життя, дуже багато тварин, які збігаються ближче до людей, рятуючись від голоду та холоду.

Бабуся 76 років, яку водили 5 разів на розстріл.

Військовий, в якого син вже без ноги, зять лежить з розтрощенною артобстрілом головою. А вояк не спить. Зовсім.

Жінка, яка кожен день ховала сина на городі та вмирала від страху, що знайдуть.

Продавщиця, яка казала їм все в очі, бо втомилася боятися. – Погрожували?                     – Наставляли автомат разів п‘ятнадцять.

Літні люди, яких непотріб називав «непотрібом».

Дядя Вітя, який оглох, бо його ставили під стіною та довго лякали пострілами біля голови.

Жінка, 87 років, тиск 200. – Іду і падаю, іду і падаю…

Нескінченна низка різних, викликаючих однаковий жах, історій.

Ліки. Ліки. Ліки. Від болю, ще від болю, від серця, 200 разів від серця, тиск, кардіограма, цукор, тиск, – згадує поїздки Ольга Бєлєнко.

Ситуація на Херсонщині залишається складною. Волонтери продовжують їздити по розгромленим селам та забезпечувати людей необхідними ліками. Наразі вони очікують допомогу від нідерландського фонду Stichting Zeilen van Vrijheid при підтримці потужного волонтера Нікі Мутсей.

Також Ольга Бєлєнко планує відновити фельдшерський пункт в одному із деокупованих сіл. 

Для всього потрібні кошти. Одесити відкриті до співпраці.   

Благодійна продукція 

На платформі «Перемога.UA» представлена і благодійна продукція.

Хочеться не просто сказати: “Люди, донатьте”. Я розумію, що люди втомилися. Тому я вирішила організувати колооборот фінансової енергії. Разом із колегами, друзями ми розробили благодійну продукцію. Одні люди отримують зарплатню, інші – насолоджуються речами та допомагають.

Гроші мають обертатися. Якщо людина може щось створити та ще зробити справу благодійною, то це подвійна користь, – пояснила Ольга Бєлєнко. 

Наразі в наявності є крем для рук під назвою «Діва – Додола» (так звуть слов’янську богиню, яка очищує світ через бурю). Готується лінійка прикрас від майстрині Тетяни Чорної, свічки у горщиках, скраб для тіла та бальзами для губ.

 

Ми не намагаємося створити щось дешеве. Ми вкладаємо душу. Ми хочемо, щоб кожний, хто це придбав, отримав задоволення, користь, і головне, розуміння, що долучився до благодійної справи, – резюмувала Ольга Бєлєнко.

Щоб приєднатися до проєкту, зверніться за телефоном: 095 213 41 04.

Або телеграм: @betrend

Раніше на USIonline.com

Одеські підприємці роблять «сухий» борщ для фронту: потрібна допомога (фото, відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.