«Я часто сварився зі своїми друзями у Китаї через Україну», – морпіх США створює в Одесі технології для ЗСУ, які збережуть життя військових (фото)
Колишній громадянин Китаю вступив у морську піхоту Сполучених Штатів, щоб у подальшому служити за контрактом в українському інтернаціональному легіоні. І хоча його служба вже закінчилась, чоловік вирішив залишитись в Одесі, де разом з товаришем створюють технології на базі штучного інтелекту.
Подробиці у матеріалі Української Служби Інформації.
Аттікус Фріман у 2022 році отримав робочу пропозицію компанії Apple переїхати до Сполучених Штатів Америки. У цей момент Україна переживала повномасштабне російське вторгнення і Аттікус вирішив, що повинен допомогти боротися з агресором.
Ця війна почалася, коли я був у Шанхаї. Я маю на увазі повномасштабне вторгнення. Я весь час переглядав новини про перебіг війни. Я задонатив три айпади, два дрони, багато інших штук для України. І я завжди хотів приїхати сюди, але мав китайський паспорт, і це ускладнювало ситуацію. Тому я вирішив спочатку отримати американський паспорт, і в березні 2024 року я нарешті його отримав, – розповідає Аттікус.
Як фахівець у комп’ютерних технологіях, Аттікус уважно стежив за дезінформацією, яка поширювалася не лише Кремлем, а й китайськими провладними медіа. Щоб боротися з фейками, Аттікус навіть завів свій ютуб канал.
Більшість жителів Китаю живуть у брехні. Вони як мешканці Радянського Союзу. Вони не можуть отримати інформацію із зовнішнього світу. Це дуже важко. Але це як біле і чорне. Росія напала на Україну. Росія розпочала війну. Я знаю, що про це є багато неправдивої інформації, особливо у Китаї. Люди в соцмережах часто підтримують Росію та Путіна, і з 2014 року я багато разів сварився із цього приводу зі своїми друзями в Китаї. Але це так очевидно: якщо в тебе є базова правдива інформація, ти запросто зрозумієш, хто має рацію, а хто ні, – переконаний Аттікус.
В інтернаціональному легіоні Аттікус виконував технічні завдання зі своєї спеціальності. А коли його контракт закінчився, вирішив не залишати Україну. Зараз чоловік живе в Одесі і займається розробками для української армії. У цьому йому допомагає друг Ван Цзісянь, теж із Китаю. Він має понад десять років досвіду роботи у сфері штучного інтелекту та робототехніки. Головний напрямок спільних розробок — збереження за допомогою сучасних технологій життя українських солдатів.
З цією технологією солдату не треба буде заходити в небезпечну зону, бо маємо віддалений контроль. Навіщо людині робити роботу, яку може зробити робот? Робот може виконувати завдання краще, ніж людина, яка до того ж перебуває у стані стресу. Нам потрібні люди, щоб запроваджувати такі технології, а не спрямовувати цих людей у небезпечні умови. Ця технологія створена для того, щоб усунути людину від виконання небезпечних завдань, – ділиться Ван Цзісянь.
Серед перспективних областей застосування нових технологій – управління безпілотниками та покращення системи радіозв’язку. Як стверджують Аттікус Фріман та Ван Цзісянь, нині для їхніх розробок немає необхідності залучати зовнішні джерела фінансування. Єдине, що потрібно, це фахівці. У подальшому чоловіки хочуть передати свої напрацювання ЗСУ.
Раніше на USIonline.com —
«Ці 12 тисяч північнокорейських військових – лише початок», – Олександр Коваленко
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.