«Я боявся, що чорний гумор не зайде, а він дуже заходить!», – інтерв’ю з актором Данилом Савченком (фото,відео)

У Всесвітній день театру Українська Служба Інформації поспілкувалася з Данилом Савченком, актором, т.в.о. директора театральної лабораторії «Театр на Чайній».

Головний режисер Олександр Онищенко пішов захищати Україну просто 24 лютого 2022 року. Він записався в ТРО, навіть не відвідавши збори колективу. На сьогодні він вже давно в ЗСУ, – розповідає Данило.

І зізнається, що він був одним із тих співробітників театру, які були проти ідеї продовження роботи. Адже не вважав, що це потрібно і важливо під час війни, крім того, багато хто з учасників колективу поїхав з Одеси в рідні міста, а ті, хто залишився не знали, як продовжувати роботу без головного режисера.

Але після певної паузи ми вирішили працювати. Потім приїхав Саша (головний режисер, – ред.) і розподілив свої обов’язки серед трьох людей. Я все думаю про те, як він один робив все те, що сьогодні роблять троє, – розповідає Данило, який сьогодні є т.в.о. директора театральної лабораторії «Театр на Чайній».

Сьогодні приватний театр не просто працює, а й ставить нові вистави. Репертуар обирають дуже виважено, адже відчувають тонку межу між реаліями війни і необхідністю продовжувати життя, між потребою глядача в життєствердних історіях і небажанням забувати про тих, хто захищає країну і страждає від війни. Але, як зізнається Данило, трапляються і несподіванки.

Я дуже боявся певний час, що зараз чорний гумор не зайде. Але він дуже заходить! До нас приходять військові, які лікуються в Одесі після поранень. Вони, звісно, дивляться вистави безкоштовно. І якось ми з осторогою вирішили показати їм «Дві панянки у бік півночі». А це вистава з чорним гумором. Всю п’єсу головні героїні розповідають, як ховають маму. Просто до епізоду в крематорії, коли обидві починають жалітися, що їм спекотно і не можна курити… Ви не уявляєте, як наші військові реготали! – ділиться враженнями Данило.

Зараз «Театр на Чайній» знаходиться в процесі великого переїзду в більше приміщення. Незабаром вистави зможуть збирати не 30, а 60 глядачів. І для «Театру на Чайній» це дуже важливо. Бо колектив тримається виключно на заробітку за рахунок проданих квитків. А глядачі викуповують квитки так швидко, що часом за місяць до дати вистави їх вже немає в продажу.

Ми дещо розчарувалися в пошуках інвесторів. Адже були ситуації, коли їхня допомога напевне означала б для нас несвободу, – були ознаки того, що з часом нам почнуть настирливо рекомендувати, які п’єси ставити, а які ні, кого брати в колектив, а кого ні. Ми не відмовилися від пошуку інвесторів. Але сьогодні робимо ставку на нашого глядача. Довго сумнівалися, чи варто відкривати збір на потреби нашого переїзду. Але, знаєте, ніхто не дорікнув і збір потроху рухається, – ділиться Данило.

«Театр на Чайній» сподівається, що нове приміщення на Ніжинській, 37 дозволить продовжувати роботу вже не «в мінус», а навпаки, – заробляти, ставити нові п’єси і рухатись вперед. Поки що в будівлі триває ремонт і колектив ставить собі за мету зібрати глядачів в новій залі 1 червня. Але обережно сподівається, що це може відбутися і раніше.

Повне інтерв’ю з Данилом Савченком, актором, т.в.о. директора театральної лабораторії «Театр на Чайній» можна подивитися тут.

Автор статті: Наталія Костенко

Раніше на  USIonline.com

«Скрудж є в кожному з нас», – режисер Олександр Самусенко про гучну прем’єру в українському театрі (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.