«Гвардія наступу». В Україні створюють бригади добровольців: як потрапити до них на Одещині (відео)

Штурмові бригади сформовують з добровольців, які хочуть приймати участь у звільнені окупованих територій України. Для цього бійці проходитимуть декілька етапів навчання.

Про це розповіли під час брифінгу Ukraine Media Center Odesa, повідомляє Українська Служба Інформації.

Начальник південного центру комплектування Нацгвардії Денис Лавренко розповів, що на основі існуючих бригад Нацгвардії створюють додаткові підрозділи.

Ці підрозділи будуть набиратись тільки з найбільш мотивованих громадян. Ні в якому разі примусово чи якомось іншим чином ми не будемо змушувати це робити, — підкреслив Денис Лавренко.

За його словами, набір проходить по двох напрямках — за призовом (по мобілізації) та на військову службу за контрактом.

Денис Лавренко також повідомив, що представники Нацгвардії с 1 лютого знаходяться у 9 ЦНАПах Одещини (два з них в Одесі, – на Добровольського, 106 та Ак. Королева, 9). До них можна звернутися для підписання контракту.

Крім того, ті люди, які отримали повістку, якщо вони хочуть служити в одній з частин “Гвардії наступу”, мають про це повідоми у Центрі комплектування, до якого прийдуть. За словами Дениса Лавренко, працівники центрів мають у цьому допомогти призовнику.

Як зазначив командир третього взводу першої роти батальйону поліції “Цунамі” Олег Якубець, на Одещині йде набір у штурмову бригаду “Лють” на базі Нацполіції. Пропонуються гідні зарплати, надійний колектив з бійців, які вже проявили себе на фронті. У бригаді буде полк “Цунамі”, в який наберуть 1200 людей у Одеській, а також Кіровоградській, Херсонській та Миколаївський областях.

Навчання буде йти 2-3 місяця. Зарплата – 25-27 тис грн, + винагорода, яка складає 30 тисяч. Тобто 55-57 тисяч поза зоною боїв (під час навчань також), а на лінії зіткнення – ще + 70 тисяч до цієї суми, – зазначив Олег Якубець.

Навчання бійців триватиме спочатку індивідуальне, потім — в складі підрозділу. Після чого бригади перейдуть до виконання бойових завдань.

Наразі створені такі бригади Нацгвардії України:

  • «Буревій» (Нові Петрівці, Київська область);
  • «Червона Калина» (Калинівка, Вінницька область);
  • «Кара-Даг» (Запоріжжя);
  • «Рубіж» (смт Гостомель, Київська область);
  • «Спартан» (Харків).
  • Окрім того, є бригади Нацполіції України «Лють», а також Держприкордонслужби — «Сталевий Кордон».

У свою чергу, в.о. міністра внутрішніх справ Ігор Клименко розповів в ефірі телемарафону, що основу цих підрозділів будуть складати діючі поліцейські, прикордонники, нацгвардійці.

В першу чергу – це люди, які пройшли горнило 2014-2015 років, частина яких воювала вже і в 2022 році. Частина з них поранена. Підрозділи будуть складатися виключно з добровольців, якими рухає патріотизм і таких людей дуже багато в нашій державі, — зазначив Ігор Клименко.

За його словами, для всіх бійців цих бригад зберігаються пільги та соціальні гарантії, які є для військовослужбовців та поліцейських.

Крім того, ми пропонуємо достойну зарплату. Також ми пропонуємо можливість отримати професію в навчальних закладах МВС, — підкреслив в.о. міністра.

Для вступу до «Гвардії наступу» треба подати анкету на сайті storm.mvs.gov.ua, де представлені всі бригади, які комплектуються. Можна обрати бригаду, в якій хоче служити людина.

Зазначимо, кандидат має пройти військово-лікарську комісію, здати психологічний та фізичний тест. Після успішного проходження він зараховується в ту бригаду, яку він вибрав.

Раніше на USIonline.com

Війна. День 345: коротко про головне (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.