«Гвардія наступу. Самовидець»: книгу про війну презентували в одеському університеті внутрішніх справ (фото)
Автор роману, колишній журналіст, а нині сержант, військовослужбовець бригади «Буревій» НГУ, вважає що необхідно дотримуватися історичної правди про події, свідком яких він став, але зберігати й творчий компонент в оповіданні.
На зустрічі з автором та командою підтримки книги в Одеському державному університеті внутрішніх справ побувала фотокореспондент Української Служби Інформації Наталя Довбиш.
Книгу «Гвардія наступу. Самовидець» Тимура Нагалевського раніше презентували курсантам і студентам вишів МВС у західних регіонах України. Тепер – в Одесі, і курсанти слухали автора дуже уважно. На презентації йшлося про історичну тяглість, живих і мертвих героїв, вірші і майбутнє
Про що ця книга? Це воєнно-історичний роман, який починається під час битви за Київ – тобто йдеться про початок повномасштабного вторгнення. Як зазначив у коментарі УСІ автор роману Тимур Нагалевський, твір – про те, що історія – це зброя, а головний герой – історик, 40-річний батько двох дітей, який йде на війну. Війна його застала в Ірпені під Києвом, він вивозить сім’ю та мобілізується до війська. Далі описуються його пригоди.
Рік тому навесні почалася рекрутингова кампанія до бригад Гвардії наступу. Тоді звернули увагу, що немає сучасної літератури про війну. Про події, які відбуваються з нами. Тоді я як автор взявся це зробити – поєднати баланс репортажності, «ефекту присутності», – та вигаданий, емоційний світ, але наближений до реальності. Я виконав це завдання. І тепер презентую ці книги для вищих навчальних закладів системи МВС, – сказав нам автор.
Україна переживає доленосні моменти у нашій та європейській історії, впевнений Тимур Нагалевський.
Як людина, яка дуже любить історію і зробила історика героєм свого роману, розумію, що це треба дуже ретельно фіксувати, записувати. І це має знайти відображення у культурі та мистецтві. І ми маємо стати сильним суспільством, сильною державою. І виграти цю інформаційну війну, долаючи міф про «велику російську культуру, – бо яка вона велика, коли вона виростила таку армію?» – ставить риторичне питання автор «Самовидця».
Також він зазначив, що ще не думав про екранізацію, але це питання майбутнього.
Ректор Одеського державного університету внутрішніх справ Дмитро Швець також у коментарі УСІ зазначив, що Тимур Нагалевський добре передав ті події, які сьогодні вже є історією. Ректор впевнений, що Україні потрібні таки герої, прості хлопці, які знаходяться серед нас, з різних професій, але сьогодні зі зброєю в руках боронять Україну.
Представники молодого покоління які були сьогодні у залі – курсанти, студенти – повинні розуміти, до чого себе готувати. Мають бути приклади, і їх багато. Серед наших випускників багато тих хто доєднався до лав захисників, воює. На жаль, є і втрати. Ми маємо пам’ятати про них, а сьогоднішні курсанти мають брати приклад з тих хто встав на захист країни, – наголосив Дмитро Швець.