Гроші за генератори: чому в Одесі програма досі не працює (фото, відео)

Вже два місяці в Одесі має працювати програма по поверненню до 70% ОСББ за покупку генераторів. Але поки ця програма не діє.

У чому справа і коли програму нарешті запустять, з’ясував кореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Більш детально про це дивіться у відео.

Валентин мешкає в 16-ті поверхівці в Суворовському районі. Разом зі світлом в будинку зникає і вода, і опалення. Тож для висотки придбали генератор.

У нас електроенергія в будинку буває по 3 години, потім вимикають на 6. Тепер, коли є генератор, хоч є і опалення, – розповів одесит.

Всього цей ОСББ придбав генератори для трьох будинків. Кожен коштував по сто тисяч гривень – заплатили за це жильці. А ще треба сплатити за паливо. Люди сподівалися на програму по поверненню 70% вартості від мерії.

Поки ми закупили генератори тільки для трьох будинків. Чому так? Тому що в одному з них після вимкнення електроенергії вимикається дахова котельня, яка замерзає. Два інших – 16-поверхівки. І вони залишаються не тільки без світла та опалення, а й без води, – розповів виконавчий директор будинків ОСББ Валерій Штефанень.

Валерій Штефанень

Тим часом обіцяють, що в найближчий час програма все ж таки запрацює.

Ми у минулому році заклали на це 5 мільйонів гривень, а у цьому – 30. Але на жаль райадміністрації дуже повільно створювали комісії, хоча процедура дуже проста. Але вже зараз комісії створені і вже є 20 заявок з повним пакетом документів, – пояснив депутат Одеської міськради Петро Обухов.

Петро Обухов

Якщо ж гроші не почнуть повертати людям, на найближчий сесії депутати обіцяють влаштувати скандал.