Господарський суд Одеської області залишив державу майже без 100 мільйонів гривень «фото»

Господарський суд Одеської області залишив державу майже без 100 мільйонів гривень

Постанова Господарського суду Одеської області зупинила результати успішних торгів із продажу Ізмаїльського міського елеватора та не дозволила державному «Ощадбанку» отримати 94 мільйони гривень від приватної компанії.

Четвертого липня в системі SETAM відбулися торги, на які було виставлено цікавий лот — комплекс нежитлових приміщень загальною площею 13923,2 кв.м., що знаходиться за адресою: Одеська область, місто Ізмаїл, вулиця Портова, 4. Йдеться про міський елеватор, який раніше належав скандально відомій групі компаній «Агроінвестгруп», а пізніше в якості застави був переданий «Ощадбанку».

Нагадаємо, що у 2019 році фірма, яка належить бізнесмену Миколі Кучеренко та його партнерам, взяла на зберігання зерно у десятків приватних зернотрейдерів та держпідприємства «Аграрний фонд», яке зникло. У результаті державі та приватним компаніям було завдано збитків на суму понад 100 мільйонів гривень, а багато трейдерів тоді збанкрутували. Слідство тривало упродовж наступних трьох років, але в результаті не закінчилося нічим поганим для Миколи Кучеренко — його закрили 24 лютого, тобто у перший день війни.

«Ощадбанк» зробив спробу продати актив і відшкодувати державі хоча б частину втрачених коштів. У системі SETAM 4 липня відбулися публічні торги, за якими компанія «Кубліч Грейн» купила елеватор за 93 мільйони 937 тисяч гривень. Здавалось б, на цьому в історії можна було б поставити крапку, але все виявилося зовсім не так.

Господарський суд Одеської області дивовижним чином, всього за один день, розглянув заяву компанії «Олум»(безпосередньо пов’язану з «Агроінвестгруп») і ухвалив зупинити стягнення за іпотечним договором між «Олумом» та «Ощадбанком».

Таким чином, результат торгів було зупинено, а угода, яка мала принести державі майже 100 мільйонів гривень, не відбулась. Як так сталося, могли б розібратися правоохоронці, однак і вони не поспішають, факт очевидний — суд на догоду компанії з сумнівною репутацією фактично зірвав можливість отримання державою великої суми, такої необхідної у військовий час. Суди тривають, ми спостерігатимемо за тим, що відбувається, і будемо інформувати Вас про їх результати.

Раніше на  USIonline.com

Зерновой комплекс в Измаиле продают за 50 млн (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.