Головний додаток країни: 5 фактів про «Дію» (фото) «фото»

Головний додаток країни: 5 фактів про «Дію» (фото)

Три роки тому з'явився перший державний додаток, який покращив життя українців у деяких напрямках.

Команда з EPAM приєдналася до розробки базової версії цього цифрового продукта, і сьогодні поділилась спогадами з Українською Службою Інформації у форматі 5 ключових фактів.

 

  1. «Написали» за 4 тижня

«Дія» стала першим проєктом, який почав оцифровувати держпослуги під егідою Міністерства цифрової трансформації, яке було сформовано восени 2019 року.

Тестовий варіант додатка вийшов буквально через чотири тижні після старту робіт. Серед тестувальників «Дiї» був також міністр Михайло Федоров. Він активно приймав участь у реалізації проєкта.

  1. Популярніший за Тік Ток

Першим функціоналом, який з’явився у застосунку, стала авторизація через «Приватбанк» та monobank, поєднання із реєстрами МВС та містив у собі посвідчення водія. Наприкінці грудня 2019-го сервіс був готовим, далі пройшло тестування, на яке записалося більш ніж 20 тисяч громадян. Вже 6 лютого «Дiя» з’явился на Google Play та App Store. Через чотири дні після публікації додаток очолив рейтинги завантажень, обігнавши TikTok, Instagram, Telegram та інші соцмережі та меседжери. За три роки кількість користувачів додатка виросла до 18 мільйонів!

Протягом кількох тижнів після офіційного релізу всі оператори мобільного зв’язку, представлені в Україні, зробили доступ до програми безлімітним для своїх абонентів. Тобто платити за інтернет-трафік під час використання «Дії» не доводиться. Крім того, для зручності користувачів «Дія» підтримує офлайн-режим.

  1. Додаток розробили безкоштовно

Пілотна версія цифрового продукту була розроблена командою волонтерів ІТ-компанії EPAM. Співпраця з Мінцифрою почалася з технічного аудиту цифрових державних сервісів. Першочергово були плани зробити веб-портал, але на одній із спільних зустрічей Михайло Федоров запропонував експертам розробити не лише архітектуру, а й мобільний додаток для держпослуг.

Понад 35 експертів вирішили на волонтерських засадах зробити щось нове для держави. Після запуску першої версії додатку він був переданий Diia Company, яку створило Мінціфри.

  1. Захищені дані

Захисту персональних даних приділили багато уваги. Отримана «Дієй» інформація передається на смартфон користувача у вигляді зашифрованого блоку даних. Він не розшифровується на пристрої, а служить ключем, яким програма отримує доступ до документів. Інформація зберігається у зашифрованому вигляді, не дублюється на сторонніх сервісах, а передається транзитом через захищений хмарний сервер.

У перші місяці після запуску додатка користувачі могли скаржитися на те, що якийсь із документів не підтягується у додаток. Але це питання більш до стану реєстрів МВС та інших відомств. Вирішити цю проблему можна звернувшись у потрібне відомство та оновити свої дані.

  1. Приклад для інших

Українська «Дія» не тільки суттєво спростила життя українців, а й перевернула сприйняття  про державні послуги. Сьогодні додаток також зацікавив інші держави. Більш ніж десять країн з Європи та США розглядають наш застосунок в якості приклада. В січні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі представник USAID підтвердив, що Америка та декілька інших країн мають плани зробити свій аналог «Дії». Першою країною стала Естонія, їхні розробники вже презентували застосунок mRiik.

Українці можуть бути гордими, що саме «Дія» стала потужним поштовхом для цифровізації країни не тільки нашої країни, а прикладом для інших держав.

Сергій Гаращук, керівник південного регіону IT-компанії EPAM

Раніше на  USIonline.com

«Воєнні додатки»: як ІТ-фахівці допомагають країні здобути перемогу

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.